رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-02-17 08:55
تنظیم اندازه قلم

پ

1:03
کد خبر: 148050

مسابقاتی که برندگانی ندارد

001

رئیس پلیس فتا استان خراسان شمالی از هموطنان خواست نسبت به تماس های تلفنی مبنی بر برنده شدن در مسابقات، با هوشیاری کامل برخورد کنند.

سرگرد "یوسف شاکری" در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، درتشریح این خبر اظهار داشت: طی گزارش های واصله به پلیس فتا و بررسی های صورت گرفته، مدتی است که که مجرمان سایبری با تعدادی از شهروندان به‌صورت تصادفی تماس می‌گیرند و اعلام می‌کنند که این افراد در قرعه‌کشی‌های اپراتورهای تلفن همراه، کمک‌هزینه سفرهای زیارتی، خودرو و... برنده‌شده‌اند.

در ادامه وی  افزود: سودجویان خود را به‌عنوان یکی از شخصیت‌های شناخته‌شده معرفی کرده واز این طریق شهروندان را به‌پای دستگاه‌های خودپرداز می کشانند و به‌محض اینکه قربانی، رمز خود را وارد می‌کند در یک‌چشم به هم زدن اقدام به خالی کردن حساب افراد می‌کنند. 

سرگرد شاکری ادامه داد: موضوعی که امروز باعث شده تا کلاه‌برداری سایبری انجام شود، اعتماد نابجای تعدادی از هم میهنان است که مجرمان از این اعتماد سوءاستفاده کرده و نیات شوم خود را عملی می کنند؛ البته با پیگیری های صورت گرفته، مشخص‌شده است که از زمان فعال شدن رمز پویا، جرائم مالی نیز کاهش چشمگیری داشته است.

این مقام انتظامی با تأکید بر اینکه پلیس فتا برای تأمین امنیت مردم عزیز در فضای سایبر به‌صورت شبانه روزی  تلاش می‌کند، از هموطنان خواست تا هرگز فریب این افراد را نخورند و در صورت مشاهده موارد مشکوک در فضای مجازی و همچنین اطلاع از عملیات مجرمانه در این فضا، با کارشناسان پلیس فتا در ارتباط باشند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط