رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-02-17 11:47
تنظیم اندازه قلم

پ

1:05
کد خبر: 148051

شناسایی مزاحم اینترنتی خانم جوان

insta

رئیس پلیس فتا استان چهارمحال وبختياري از شناسایی و دستگیری عامل مزاحمت اینترنتی خانم جوان در شهرکرد خبر داد.

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا: سرهنگ مرتضي عسگري، رئیس پلیس فتا استان چهارمحال وبختياري گفت: در پي شكايت خانمی جوان مبني بر ايجاد مزاحمت اينترنتي توسط شخصی ناشناس در شبكه اجتماعی اینستاگرام و ارسال مطالب تهدیدآمیز برای وی، موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

وی در ادامه افزود: با بررسی‌ها و اقدامات فنی انجام شده توسط کارشناسان سایبری، متهم ورد شناسایی قرار گرفت و در بازجویی های اولیه بیان داشت که حدود  دو سال پیش از شاکیه خواستگاری نمودم پس از شنیدن جواب رد  از وی، بعد از گذشت مدتی  با جعل هویت و ایجاد حساب کاربری جعلی در شبکه اجتماعی اینستاگرام از وی درخواست های دوستی کردم ولی چون شاکیه تمایلی به دوستی با بنده نداشت مجبور به تهدید وی شدم.  درنهایت نامبرده جهت رسیدگی به اتهامات و اعمال قانون به مراجع قضایی تحویل داده شد.

سرهنگ عسگری  خاطر نشان کرد: طبق ماده ۶۴۱ قانون مجازات اسلامی هرگاه کسی در فضای مجازی برای اشخاص ایجاد مزاحمت کند به حبس از یک تا شش ماه محکوم خواهد شد.

این مقام مسئول به هم‌وطنان  توصیه کرد: در صورت مواجهه با مزاحمت سایبری در شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌ها به پلیس اعتماد کرده و به‌هیچ‌وجه شخصاً اقدام به یافتن مزاحم با برقراری ارتباط، قرار ملاقات حضوری و... نکنند و از طریق وب‌سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش مرکزی فوریت‌های سایبری  با ما در ارتباط باشند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط