رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-02-21 07:27
تنظیم اندازه قلم

پ

1:39
کد خبر: 148059

مسدود سازی دو صفحه غیراخلاقی در اینستاگرام

مسدود سازی دو صفحه غیراخلاقی در اینستاگرام با مجموع 50 هزار دنبال کننده

رئیس‌ پلیس فتا استان‌ یزد خبر داد: مدیران دو صفحه در استان با مجموع 50 هزار دنبال کننده که اقدام به قبح‌زدایی و ترویج سبک زندگی غربی کرده بودند شناسایی و جهت سیر مراحل قانونی به دستگاه قضایی معرفی شدند . 

سرهنگ مرتضي ابوطالبي رئيس‌ پليس فتا استان‌ يزد در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه اطلاع‌رساني پليس‌فتا در تشريح اين‌ خبر گفت: با توجه به رسالت این پلیس در خصوص رصد و پايش فضاي‌مجازي در جهت پیشگیری از تولید و انتشار محتویات مبتذل در فضای مجازی، دو صفحه‌ با موضوع قبح‌زدایی و ترویج سبک زندگی غربی و راه‌اندازی چالش‌های با اسامی خاص در اينستاگرام شناسايي که اقدام اصلي ايجادکنندگان اين دو صفحه، انتشار فيلم و عکس‌هاي مبتذل در راستای موضوع ذکر شده بوده است.

وي  ادامه داد: با بررسي و اقدامات فني مدیران هر دو صفحه شناسایی و پس از تهیه مستندات با دستور مقام قضایی مديران هر دو صفحه پیج اینستاگرامی احضار و با تشکیل پرونده و تفهیم اتهام به مراجع قضایی معرفی شدند.

اين مقام انتظامي با بيان هشدار به کاربران گفت: پس از رای دادگاه با دستور قاضی پرونده هر دو پیج مذکور با 50 هزار دنبال‌کننده مسدود و پس از حذف محتویات مبتذل، لوگوی پلیس فتا در هر دو صفحه درج شد . 

این مقام انتظامی افزود: کابران باید اطلاع داشته باشند با توجه به اینکه اکثر کاربران فضای مجازی در کشور ما افراد مومن و متعهد هستند ولی برخی افراد غیر متعهد و سوء‌استفاده گر برای جذب دنبال‌کننده دست به هرکاری میزنند در پی کسب درآمد یا اشاعه مبتذل که با این عمل هم فضای سایبر را آلوده و موجبات آبروریزی خود و خانوده را فراهم می‌کنند.

سرهنگ ابوطالبي در راستاي ارتقاء سطح سواد‌رسانه‌اي کاربران افزود: شبکه‌هاي اجتماعي خارجي به محيطي براي اعمال مجرمانه نظير انتشار مطالب نامناسب و غير‌اخلاقي، هتک‌حيثيت، نشر اکاذيب و تهديد و اخاذي تبديل شده است لذا والدين بايد همراه فرزندان در فضاي مجازي بوده و بر عملکرد فرزندان خود در فضاي سايبر نظارت داشته و جلوي ورود و فعاليت آنها را در اينگونه صفحات را بگيرند.

رييس پليس فتا استان يزد گفت: از شهروندان خواست در مواجهه با هر‌گونه موارد مشکوک در فضاي سايبر مراتب را از طريق سايت پليس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش گزارش هاي مردمي به همکاران ما اطلاع دهند.
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط