رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-02-21 07:27
تنظیم اندازه قلم

پ

1:29
کد خبر: 148063

مراقب کلاهبرداری در قالب آزاد سازی سهام عدالت باشید

مراقب کلاهبرداری در قالب آزاد سازی سهام عدالت باشید

رئیس پلیس فتا خوزستان با اشاره به مجوز آزادسازی سهام عدالت به شهروندان در مورد هرگونه کلاهبرداری با این موضوع هشدار داد.

سرهنگ شاهین حسنوند رییس پلیس فتا خوزستان در گفت‌ و‌ گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا اظهار کرد: کلاهبرداران سایبری با ارسال پیام‌هایی حاوی لینک سایت جعلی که مشابه سایت سهام عدالت طراحی کرده‌اند، در شبکه‌های اجتماعی با عنوان آزاد سازی سهام عدالت، شهروندان را فریب داده و اقدام به سرقت اطلاعات بانکی آنها می‌کنند. 

این مقام انتظامی بیان کرد: در مواردی نیز شیادان ممکن است با اغفال شهروندان سهام آنان را به قیمتی بسیار پایین‌تر بخرند. بنابراین شهروندان در این زمینه باید با کارشناسان این حوزه مشورت کرده و سپس برای هرگونه تغییر شهروندان اطلاعات و اخبار مورد نیاز خود را فقط از رسانه‌های رسمی و معتبر کسب کنند و هیچ‌گاه به پیام‌هایی که در شبکه‌های اجتماعی با عناوینی از قبیل سهام عدالت، ثبت نام یارانه و یا سبد حمایتی کالا منتشر می‌شود توجه نکنند. 

وی افزود: شهروندان توجه داشته باشند برای هرگونه بررسی و تغییر در سهام عدالت خود فقط به آدرس www.samanese.ir  مراجعه کنند و از ورود به سایت‌های مشابه و کلیک کردن بر روی لینک‌های ارسالی در شبکه‌های اجتماعی به شدت پرهیز کنند. همچنین نباید از سودجویانی که به دنبال ارزان خریدن سهام دیگران هستند غافل شوند.

سرهنگ حسنوند با تأکید بر اهمیت افزایش سواد رسانه‌ای در میان شهروندان افزود: با توجه به اینکه مجرمان سایبری، بسیاری از کلاهبرداری‌های خود را با سوءاستفاده از عدم آگاهی شهروندان انجام می‌دهند، لذا افزایش سطح سواد رسانه‌ای نقش بسزایی در بالا بردن قدرت تشخیص پیام‌های جعلی در شبکه‌های اجتماعی و جلوگیری از به دام افتادن شهروندان دارد. 

رییس پلیس فتا خوزستان در پایان گفت: برای دریافت اطلاعات، هشدارها و توصیه های پلیس فتا هموطنان عزیز می‌توانند به سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir مراجعه کرده و در صورت مشاهده موارد مشکوک نیز گزارش خود را در بخش ثبت گزارش مردمی به ما اطلاع دهند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط