رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-02-21 07:28
تنظیم اندازه قلم

پ

1:40
کد خبر: 148077

سودجویی از غفلت شهروندان ،عامل اجرای نقشه های کلاهبرداران اینترنتی

غفلت

رئيس پليس فتا استان خراسان رضوى ؛هوشيارى و آگاهى شهروندان را مانعى براى رسيدن كلاهبرداران سايبرى به مقاصد كلاهبردارانه ، عنوان کرد.

به گزارش پايگاه اطلاع رسانى پليس فتا ، سرهنگ جواد جهانشيرى رئيس پليس فتا استان خراسان رضوى ضمن قبولى طاعات و عبادات شهروندان در ماه مهمانى خدا، گفت:در روزهاى اخير شاهد افزايش كلاهبردارى از شهروندان به روش آشناى فيشينگ اما با ترفندی نوين هستيم.

 سرهنگ جهانشيرى ادامه داد: از آنجايى كه مجرمان هميشه با حال و هواى فضای کنونی شگرد خود را بروز و با سوء استفاده از عناوينى همچون سهام عدالت ،‌سامانه سجام و دريافت كد بورسى و... از مخاطب خود مى خواهند اطلاعات شخصى و بانكى خود را در صفحاتى جعل شده وارد نموده ودر نهایت با دستيابى به اطلاعات حساب بانكى كاربران به صورت سريالى اقدام به برداشت غير مجاز از حساب قربانى خود مى کنند.

این مقام مسئول به كليه شهروندان توصيه كرد: قبل از وارد نمودن اطلاعات حساس و شخصى خود در صفحه مورد نظراز اصالت سايت اطمينان حاصل نموده و يادآورى مى شود كاربران جهت ثبت نام در صورت دقت به حروف نوار آدرس و مطابقت آن با دامنه سايت مورد نظر مى توانند در صورت تمايل با خيال راحت ترى نسبت به ثبت نام اقدام کنند . 

وی تصریح کرد : وارد نمودن رمز دوم و رمز اينترنتى در هيچ كدام از سامانه هاى احراز هويت به جز درگاه پرداخت الكترونيكى درخواست نمى شود.
رئيس پليس فتا استان خراسان رضوى در ادامه به شهروندان توصيه کرد: براى پيشگيرى از سوء استفاده احتمالى ، مدارك شخصى و هويتى اعم از تصوير گذرنامه ،‌كارت ملى و شناسنامه خود را در فضاى سايبرى بارگزارى نكرده و در اختيار ساير افراد قرار ندهند.

اين مقام انتظامى ارز شهروندان خواست: جهت استفاده از شبكه هاى اجتماعى و پيام رسان؛ رمز دو مرحله اى عضويت خود را فعال نموده تا از دسترسى غير مجاز به حساب كاربرى خود و سوء استفاده هاى احتمالى در امان بمانيد.

شايان‌ ذكر است،  پليس فتا از‌كليه‌‌كاربران مى‌‌خواهد درصورت مشاهده موارد مشکوک از طریق سایت پلیس فتا به نشانى www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی آن را ثبت كرده و از آخرين رويدادها از جمله اخبار و حوادث سايبرى مطلع گردند.

 

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط