رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-02-18 10:58
تنظیم اندازه قلم

پ

1:19
کد خبر: 148080

دسترسى از راه دور به اطلاعات از طریق ایمیل‌هاى مخرب

عکس

رئیس پلیس فتا استان قم  اظهار داشت : مهاجمان با ترفندهای مختلف همواره سعی می‌کنند تا به اطلاعات قربانی دسترسی داشته باشند؛سامانه های ایمیل یکی از روش هایی است که مهاجمان در انتشار بدافزارها از آن استفاده می‌کنند. 

پايگاه اطلاع رسانی پلیس فتا، سرهنگ علی موالی رئیس پلیس فتا استان قم درتشريح این خبر گفت: بنا به گزارشات مردمی در روزهای اخیر ايميل‌هاى با موضوعات پیرامون ویروس کرونا به برخي شركت‌ها ارسال شده است؛در متن ایمیل از خواننده خواسته می شود جهت اخذ توضیحات بیشتر به فایل ضمیمه مراجعه کند، اين ایمیل ها بیشتر حاوى فايل‌هاي ضمیمه ای با فرمت iso يا img یا pdf هستند كه با باز كردن آن‌ها، دستگاه به نوعى تروجان با نام  Remcos آلوده می‌شود.

وی ادامه داد: در صورتی که خواننده ایمیل اقدام به بازکردن فایل پیوستی نماید، تکه کدی به طور مخفی در دستگاه وی اجرا شده و به مهاجمان اجازه می دهد با اجرای دستورات از راه دور، به دستگاه قربانی دسترسی های متعدد بگیرند. مثلا اقدام به گرفتن تصاویر و ضبط صدا از گوشی قربانی کنند و یا هرآنچه وی تایپ می‌کند را سرقت کنند.

سرهنگ موالی افزود: با بررسی های صورت گرفته مشخص شده است این ایمیل های مخرب تاکنون شرکت‌های مختلفی در جهان را هدف قرار داده است. 

این مقام سایبری بیان کرد: طی اعلام کارشناسان هدف نهایی مهاجمان از این نوع فایل های مخرب کلاهبرداری یا جاسوسی‌های صنعتی می باشد که می تواند شامل اخاذی و تهدید شرکت ها به فروش اطلاعات و کسب ثروت از این راه باشد.

این مقام انتظامی به شرکت ها و عموم هموطنان توصیه کرد: ایمیل های مشکوک و با عناوین فریبنده را باز نکنند و به هیچ وجه اقدام به بازکردن فایل های پیوست شده آنها یا کلیک روی لینک  های درج شده در ایمیل نکنند و همچنین به ایمیل های مشکوک پاسخی داده نشود.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط