رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-02-18 11:37
تنظیم اندازه قلم

پ

1:19
کد خبر: 148081

سرقت اطلاعات شخصی و اخذ مبالغ غیر قانونی با ساخت اپل آی‌دی

عکس

رئیس پلیس فتا استان قم بیان کرد: برخی فروشندگان و ارائه دهندگان خدمات IOS از نداشتن آگاهی و اطلاعات خریداران سوءاستفاده کرده و برای ساخت یک اپل آی‌دی رایگان رقم‌های چند ده هزار تا چند صد هزار تومانی دریافت می کنند.

پايگاه اطلاع رسانی پلیس فتا، سرهنگ علی موالی رئیس پلیس فتا استان قم درتشريح این خبر گفت: یکی از شگردهای کلاهبرداری در فضای مجازی و واقعی، چاپ کارت اپل آی دی در داخل کشور و انتساب آن به شرکت اپل می باشد. با این حربه که ایمیل و پاسخ به سئوالات امنیتی در اختیار سازنده کلاهبردار اپل آی دی می باشد و به غیر از نام کاربری و رمز، مابقی اطلاعات روی کارت غیر واقعی است،نابراین پس از گذشت زمانی مشخص صادر کننده کارت اقدام به تغییر رمز می کند.

وی ادامه داد: کاربر آیفون و آیپد پس از قطع اتصال به سرویس ها و اطلاعات شخصی ذخیره شده در فضای ابری شرکت اپل، موفق به بازیابی رمز بر اساس ایمیل یا سوالات امنیتی نخواهد بود.

سرهنگ موالی افزود: وقتی کاربران گرفتار این مشکل می شوند، جهت بازیابی رمز عبور ناگزیر هستند به  سایت های پشتیبان طراحی شده توسط کلاهبرداران مراجعه کنند یا به ارایه دهندگان خدمات IOS رجوع کنند و مبالغ هنگفتی پرداخت کنند.

این مقام انتظامی به خریداران و دارندگان گوشی های اپل توصیه کرد: برای دریافت Apple ID نیازی به پرداخت قیمت های غیر معقول و دریافت کارت نیست، بلکه به رایگان از طریق فضای مجازی قابل ایجاد می باشد.

این مقام انتظامی اشاره کرد: با توجه به این‌که کارکرد اپل آی‌دی باعث می‌گردد تا کسی که این اپل آی‌دی را با توجه به سوالات امنیتی ساخته است به تمامی اطلاعات IOS از طریق شبکه ابری  (ICLOUD) دسترسی داشته باشد، از شهروندان خواست به هیچ عنوان در خرید IOS ها اقدام به خرید یا دریافت رایگان اپل آی‌دی از فروشندگان نکنند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط