رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-02-22 11:42
تنظیم اندازه قلم

پ

1:35
کد خبر: 148091

بروزرسانی برنامه Google Authenticator برای گوشی‌های اندروید

گوگل

برنامه GooglAuthenticator بروزرسانی بسیار کاربردی ارائه می‌دهد اما فقط برای گوشی‌های اندروید. در کنار برنامه GooglAuthenticator که به کندی پیشرفت کرده سایر برنامه‌های مبتنی بر نرم افزار 2SV (تأیید دو مرحله‌ای) به سرعت راه اندازی شدند.

قبلاً برای نیازهای 2SV (تأیید دو مرحله‌ای) از برنامه GooglAuthenticator بیشتر استفاده می‌شد. اما با گذشت سال‌ها، این برنامه توسط برنامه‌های پیشرفته تری که کارهای بیشتری انجام می‌دهند جایگزین شده و امنیت را توسط 2SV راحت‌تر می‌کند اما برای کسانی که هنوز هم از آن استفاده می‌کنند گوگل یک ویژگی جدید ارائه کرده است. Google افزود آنچه را که ادعا می‌کند "یکی از ویژگی‌های مورد انتظار" است.

بنابراین، این ویژگی چیست؟

این قابلیت برای انتقال اسرار 2SV به دستگاه‌های دیگر که GooglAuthenticator در آن نصب شده است کاربرد دارد. این فرایند ساده است و هیچ داده‌ای را برای سرویس دهی به سرورهای Googlارسال نمی‌کند، ارتباط مستقیم بین دو دستگاه برقرار است و شامل اسکن یک کد QR تولید شده توسط GooglAuthenticator می‌شود.

authenticator.gif

Googlهمچنین انواع مکانیسم‌های هشدار دهنده مربوط به برنامه را به منظور اطمینان از کاربران در استفاده از عملکرد انتقال در GooglAuthenticator، پیاده سازی کرده است و باعث می‌شود شخص یک انتقال محرمانه انجام دهد.

Googlبا شروع نسخه 5.10 GooglAuthenticator برای اندروید، این ویژگی را آغاز کرده است. کاربران iOS باید منتظر این ویژگی باشند. شروع خوبی است، اما احساس می‌شود خیلی دیر است. هر مدیر رمزعبور مناسبی با ابزار احراز هویت خاص خود که در آن ساخته شده است و همچنین خدمات عالی شخص ثالث مانند Authy در اختیار دارد. GooglAuthenticator قبل از این که این موارد را جبران کند، مسیری طولانی دارد.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط