رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-02-20 10:05
تنظیم اندازه قلم

پ

2:27
کد خبر: 148097

چگونه پلیس می آموزد که با جرم سایبری مبارزه کند

پلیس چگونه مهارت های مبارزه با جرائم سایبری را فرا می‌گیرد.

مقابله با جرائم سایبری نیازمند داشتن افراد متخصص است، واکنش پلیس در مقابل این تهدیدات چگونه است؟

هم اکنون که در حال مطالعه این مطلب هستید پلیس بریتانیا با تربیت متخصصان و کارشناسان  در مراکز ویژه کشور در حال مقابله با افزایش جهانی جرائم سایبری است. پلیس در حال طی دوره‌های آموزشی ویژه امنیت سایبری است.

"فایربرند"یکی‌از ارائه دهندگان خدمات آموزشی امنیتی است که 80 درصد نیرو‌های پلیس در حوزه امنیت سایبری ویژه در آنجا آموزش می‌بیـنند.جرائم سایبری مانند جرائم سنتی نیستند و مقابله با آنها مستلزم داشتن  افسران آموزش دیده است.

برخورداری از سرعت عمل در بررسی صحنه جرم جرائم رایانه ای، ضروری است. با یادگیری اصول امنیت سایبری مانند بازکردن رمز ها و تصویرپردازی رایانه‌ای، اکنون افسران آموزش دیده قادر به بازیابی اطلاعات حیاتی از دستگاه های ذخیره ساز رایانه‌ای هستند.

01_58.jpg
 
این اطلاعات ذخیره شده در دستگاه های رایانه ای شامل فهرست فعالیت‌ها و وب گردی می‌شود، دستیابی به این اطلاعات و ارائه با دادگاه بسیار مهم است و در صورت عدم بررسی سیستم رایانه ای امکان از بین رفتن مستندات وجود دارد.

افسران پلیس در مواجهه با دستگاه‌های رایانه ای و تجهیزات شبکه ضمن کسب تجربه، مهارت های لازم در زمینه امنیت سایبری درون سازمانی را یاد می گیرند.

02_73.jpg

افسران پرونده می‌بایست در هنگام مواجهه با جرم سرعت عمل داشته باشند:

 بررسی دقیق در جهت کشف تجهیزات مخفی یا ادله دیجیتال در راستای دستورات قضائی، یکی از مهم اقدامات در رابطه با مظنونانی است که  با فعالیت های پوششی اقدام به قمار بازی می نمایند.
گرچه ممکن است به نظر غیرعادی باشد اما این گونه وقایع (سو استفاده از رایانه) بصورت روزمره برای افسران پلیس اتفاق می‌افتد. نیروهای پلیس می‌بایست در خصوص نحوه جمع‌آوری ادله‌های دیجیتال بعنوان مدراک قایل استناد ،آموزش داده شوند.

03_64.jpg
 
بدون داشتن این مهارت‌‎ها، شناسایی و محاکمه مظنون یا مظنونین غیرممکن است. ادامه این سناریو با در اختیار داشتن متهم به نقطه اوج خود می‌رسد. بازداشت 24ساعته متهم و فرصت 24 ساعته افسران پرونده در تکمیل تحقیقات و ارائه گزارش، شبیه‌سازی شده است.

شرکت امنیتی فایربرند محیطی مجزا طراحی نموده تا نیرو‌های پلیس در مواجهه با چالش‌های بیشتری، در هر مانور خلاقیت بیشتری از خود نشان دهند.در پایان هر هفته کاری، انتظار می‌رود افسران پلیس نقاط ضعف را مرتفع نمایند تا واکنش های اولیه موثرتری در مواجهه با جرم سایبری داشته باشند.

04_64.jpg

نسل آینده پلیس:

اخیراً افسران و کارآگاهان پلیس جرائم سایبری، در کشف پرونده‌های مرتبط با قتل، جعل، هتک حیثیت و سواستفاده از سامانه‌ها به کمک سایر نیروهای پلیس آمده‌اند.

امروزه برخورداری از تیم یا افسران جرائم سایبری جهت کشف بیشتر پرونده‌های جنایی تبدیل به امری ضروری شده است. جمع‌آوری اطلاعات قابل امحا، پایش و بررسی شبکه‌های بیسیم و مودم، همگی در صحنه جرم جزو ملزومات کار می باشد.

با افزایش حملات سایبری در سرتاسر دنیا، این نوع برنامه‌های آموزشی برای تمامی نیرو‌های پلیس در هر سطحی در سراسر دنیا، امری حیاتی تلقی می‌شود.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط