رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

فرزندان خود را در فضای مجازی همراهی کنید

1399-02-20 10:15
تنظیم اندازه قلم

پ

کد خبر: 148100

سرپرست پلیس فتا پایتخت:

فرزندان خود را در فضای مجازی همراهی کنید

مراقب استفاده فرزندان خود از اینترنت و فضای مجازی باشید.

سرپرست پلیس فتا پایتخت رها کردن فرزندان در فضای مجازی از سوی والدین به دلیل نا آشنایی با فضای مجازی و تهدیدات آن را اشتباه خواند و گفت: مسئولیت تربیت و نگهداری فرزندان نه تنها در فضای حقیقی بلکه در فضای مجازی نیز با والدین است.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا:سرهنگ داوود گودرزی سرپرست پلیس فتا پایتخت اظهار داشت : تهدیدات و آسیب‌های فضای مجازی امروزه اگر بیشتر از فضای واقعی نباشد کمتر نیست، از این رو والدین در این خصوص باید نظارت دقیق‌تر و کارآمدتری داشته باشند که فرزندان آنها در فضای مجازی چه می‌کنند؟ و با چه افرادی در ارتباط هستند؟

وی با اشاره به امکان فراوان جعل هویت و جنسیت در فضای مجازی افزود: این امر باعث شده تا مجرمان سایبری از این قابلیت فضای مجازی سود برده و کودکان و نوجوانان را فریب داده و در دام مجرمانه خود گرفتار کنند.

این مقام انتظامی واگذاری تجهیزات هوشمند، مثل تبلت، گوشی و... به کودکان از سوی خانواده‌ها را نیازمند قوانین دانست و گفت: کودکی که این تجهیزات هوشمند را در اختیار دارد و به اینترنت متصل است و هیچ قانونی برای استفاده از آن از سوی خانواده وضع نشده است می‌تواند با توجه به تهدیدات و آسیب‌های این فضا گرفتار شده و حتی برای خانواده نیز گرفتاری ایجاد کند.

سرهنگ گودرزی ادامه داد: مثلا کودکی که بی‌محابا اطلاعات خود و خانواده را در فضای مجازی منتشر می‌نماید می‌تواند به راحتی خود یا خانواده راگرفتار دام اخاذان سایبری کند.

سرپرست پلیس فتا پایتخت تاکید کرد: از این رو خانواده‌ها در خصوص نحوه و زمان فعالیت کودکان خود در فضای مجازی باید قانون گذاری کرده و اینکه کودکان چگونه در این فضا فعالیت کنند و یا چه اطلاعاتی از سوی آنها در کدام بستر فضای مجازی اجازه انتشار دارد.

وی افزود: خانواده‌ها همانگونه که تلاش دارند دوستان فضای حقیقی فرزندان خود را بشناسند، تلاش کنند دوستان سایبری فرزندانشان را بشناسند و اینکه آیا هویت این افراد واقعی است و یا اینکه از هویت جعلی استفاده می‌کنند.

سرپرست پلیس فتا پایتخت در انتها در خصوص زمان استفاده از اینترنت  فرزندان گفت:خانواده‌ها حتما برای استفاده فرزندانشان از این تجهیزات هوشمند زمان خاصی را در طول شبانه روز وضع کنند، که خدای نکرده موجب آسیبهای فراوان جسمی و روحی برای این عزیزان ایجاد نشود.

سرهنگ گودرزی در کلام آخر به شهروندان گفت: بهره‌مندی از فناوری‌های روز امری اجتناب ناپذیر است بنابراین باید فرزندان خود را با فناوری‌های روز آشنا كرده و مد نظر داشت كه نباید از معایب این تكنولوژی‌ها غافل بمانیم، براین اساس آگاهی والدین از فناوری و آموزش برخورد با آن، امری بسیار ضروری به نظر می‌رسد و لازم است تا والدین همواره به عنوان دوست در كنار فرزندان خود به عنوان راهنما قرار گیرند.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید