رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-02-20 11:36
تنظیم اندازه قلم

پ

1:08
کد خبر: 148107

انتشار تصاویر خصوصی عامل تهدید کاربران

انتشار تصاویر خصوصی عامل تهدید کاربران

رئیس پلیس فتا استان ایلام از شناسایی و دستگیری فردی که برای یکی از شهروندان در شبکه‌های اجتماعی مزاحمت ایجاد کرده و باعث هتک حیثیت وی شده بود، خبر داد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا؛ سرهنگ "علی جمالی" رئیس پلیس فتا استان ایلام در این خصوص گفت: در پی شکایت خانمی مبنی بر اینکه فردی ناشناس از طریق شبکه‌های اجتماعی با وی ارتباط برقرار کرده و با ارسال مطالب توهین‌آمیز و غیراخلاقی، ادعا کرده که به تصاویر خصوصی و خانوادگی وی دسترسی پیدا کرده است، بررسی موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

وی افزود: با توجه به حساسیت موضوع، کارشناسان پلیس فتا با بررسی مستندات ارائه شده توسط شاکی و تحقیقات اولیه و طبق مستندات جمع‌آوری شده، با انجام اقدامات خاص فنی متهم را شناسایی و دستگیر کردند.

این مقام مسئول ادامه داد: متهم که آشنایی قبلی با شاکی داشت تعدادی از تصاویر و فیلم‌ها را از طریق آشنایی و جلب اعتماد وی و برخی تصاویر را نیز از طریق دوستان متهم به دست آورده بود در مواجهه با مدارک و مستندات موجود به جرم ارتکابی اقرار و انگیزه خود را انتقام جویی از شاکی عنوان کرد.

رئیس پلیس فتا ایلام توصیه کرد: کاربران فضای مجازی تصاویر و فیلم‌های خصوصی و خاوادگی خود را در فضای مجازی منتشر نکرده و آن‌ها را در اختیار دیگران قرار تا از بروز مشکلات بعدی پیشگیری کنند.

سرهنگ جمالی گفت: هموطنان در صورت نیاز به مشاوره یا ارائه گزارش موارد مشکوک می‌توانند با مراجعه به سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش گزارشات مردمی با همکاران ما در ارتباط باشند.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط