رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-02-21 11:09
تنظیم اندازه قلم

پ

1:08
کد خبر: 148142

تلگرام و هتک حیثیت

تلگرام و هتک حیثیت

رئیس پلیس فتا استان اردبیل از شناسایی شخصی که عکس‌ پروفایل خانمی را در گروه‌ها و کانال‌های غیراخلاقی منتشر کرده بود، خبر داد. 

پايگاه اطلاع‌رسانی پليس ‌فتا: سرهنگ علی قهرمان طالع رئیس پلیس فتا استان اردبیل در توضیح این خبر گفت: با مراجعه شاکیه و ادعای اینکه عکس‌های‌ پروفایل اکانت پیام‌رسان تلگرام وی توسط شخصی ناشناس در گروه‌ها و کانال‌های غیراخلاقی منتشرشده، پرونده  توسط کارشناسان سایبری تشکیل شد.

وی در ادامه افزود: با بررسی اظهارات اولیه شاکی مبنی بر اینکه وی متأهل بوده و اخیراً شخصی ناشناس اکانت تلگرامش را به‌صورت دوره‌ای و بدون اجازه در گروه‌های مختلف اضافه می‌کرده و او نیز مدام از آن‌ها خارج می‌شده، تا اینکه پیامی را با مضمون درخواست دوستی از فردی ناشناس دریافت می‌کند، که وی بلافاصله موضوع را با همسرش در میان گذاشته و برای حل مشکل پیش‌آمده به پلیس فتا مراجعه می‌کنند.

رئیس پلیس فتا استان اردبیل عنوان کرد: کارآگاهان سایبری با آنالیز مستندات دیجیتال و اظهارات شاکیه به سرنخ‌هایی رسیده و پس از اقدامات فنی متهم را شناسایی و درنهایت با هماهنگی‌های لازم مظنون پرونده دستگیر و به پلیس فتا منتقل شد.

اين مقام انتظامي گفت: هم‌وطنان عزیز باید توجه داشته باشند که تنظیمات امنیتی هر اپلیکیشنی که استفاده می‌کنند را به‌دقت رعایت و تنظیم نمایند تا مورد سوءاستفاده قرار نگرفته و همچنین عکس‌های شخصی و خصوصی خود را در پروفایل خود قرار نداده و در صورت بروز مشکل به‌هیچ‌وجه اقدام شخصی انجام نداده و سریعاً به پلیس فتا مراجعه و یا از طریق مرکز فوریت‌های سایبری گزارش کنند.
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط