رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-02-21 12:01
تنظیم اندازه قلم

پ

1:48
کد خبر: 148144

افتادن در دام هکرهای میلیاردی به خاطر سودای افزایش فالور

افتادن در دام هکرهای میلیاردی بخاطر سودای افزایش فالور

سرپرست پلیس فتا غرب استان تهران از دستگیری یک باند هکرهای میلیاردی به خاطر سودای افزایش فالور در غرب استان تهران  شهرستان اسلامشهر خبر داد.

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا: سرهنگ سید نظام موسوی سرپرست پلیس فتا غرب استان تهران در تشریح این خبر گفت: همزمان با مراجعه تعدادی از شهروندان به پلیس فتا که مورد سواستفاده مالی قرار گرفته بودند و طي تماس منابع محلي مبني بر خريد فردي از سوپرمارکت و انتقال مبلغ خريد به صورت اينترنتي به حساب فروشنده، موضوع تحت بررسي کارشناسان پليس فتا قرار گرفت.

این مقام انتظامی ادامه داد: پس از انجام اقدامات فني و بررسی‌های صورت گرفته مشخص شد افرادي با هک و نفوذ در پيج‌هاي اينستاگرامي شهروندان از طريق ارسال پیغامی با مضمون "مشکلی برای اینجانب پیش آمده و اکنون قادر به پاسخگویی نیستم ولی نیاز مبرم به 3 میلیون تومان پول دارم اگر امکان دارد واریز کنید بعداً پس می‌دهم" به دایرکت فالورهای صمیمی قربانی اقدام به کلاهبرداري از آنان می‌ کردند و با گشت و گذار در آگهي‌هاي سايت ديوار و شيپور اقدام به خريد اجناس و سپس با درج آگهي درهمان سايت‌ها اقدام به فروش آن اجناس می‌کردند.

سرهنگ موسوی همچنین افزود: متهمین این پرونده که که 4 نفر دو آقا و دو خانم بودند و تحت تعقیب پلیس فتا سایر استان‌های کشور نیز بوده‌اند ؛ در یک عملیات پلیسی توسط پلیس فتا غرب استان تهران دستگیر شدند.

سرپرست پلیس فتا غرب استان تهران اینگونه تشریح کرد: در بررسي‌هاي صورت گرفته از تجهيزات ديجيتال متهمین تعدادي آگهي ديوار و اکانت هک شده از قربانيان استخراج شد و همچنين متهمين به هک دست کم 45 اکانت اينستاگرامي و مبلغ 350 میلیون ريال کلاهبرداري اعتراف کردند که تا کنون مبلغ 1 میلیاردو 60 میلیون ريال کلاهبرداري محرز گرديده و تعداد 116 نفر از قربانيان نیز شناسايي که اقدام به تنظيم شکايت نموده‌اند. لیکن کماکان تلاش براي شناسايي ساير شاکیان احتمالي در حال انجام مي‌باشد .

سرهنگ سید نظام موسوی توصیه کرد: برای مراقبت از پسورد و اکانت‌های شبکه‌های اجتماعی و بانکی خود حتما از رمز پیچیده و غیر قابل حدس استفاده کرده و ضمن محافظت از آن درجای امن، از نصب هر گونه برنامه یا لینک ناشناس جداخوداری کنند و در صورت مشاهده هر گونه محتوا و برنامه مشکوک، آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir  لینک مرکز فوریت‌های سایبری با پلیس فتا در میان بگذارید.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط