رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

مراقب اپلیکیشن‌های جعلی تشخیص زلزله باشید

1399-02-21 11:32
تنظیم اندازه قلم

پ

کد خبر: 148145

فتا استان سمنان :

مراقب اپلیکیشن‌های جعلی تشخیص زلزله باشید

اپلیکیشن جعلی

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ دوم حسین صادقی رئیس پلیس فتا استان سمنان در تشریح این خبر اظهار داشت: با توجه به وقوع زلزله در تهران اپلیکیشنی تحت عنوان تشخیص زلزله در فضای مجازی در حال انتشار می‌باشد که این برنامه‌ تبلیغ‌افزار بوده و کارکرد صحیحی ندارند.

وی افزود: یکی از ترفندهای مجرمان سایبری برای سرقت اطلاعات کاربران انتشار بدافزارها یا اپلیکیشن‌های جعلی می‌باشد.

این مقام سایبری درباره سرقت اطلاعات شخصی کاربران توسط اپلیکیشن‌های جعلی افزود: مجرمان سایبری عمدتا بدافزارهای آلوده را درپشت اپلیکیشن‌های به ظاهر سالم پنهان نموده و پس از دانلود و نصب برنامه توسط کاربران، فایل‌های مخرب همزمان برروی تجهیزات هوشمند پیاده‌سازی شده و به‌ سادگی راه‌ نفوذ مجرمان سایبری به تلفن همراه کاربران وسرقت اطلاعات شخصی آنها مهیا می‌گردد.

سرهنگ صادقی به کاربران فضای مجازی توصیه کرد: قبل از بهره‌برداری از هر گونه برنامه‌ای، مقوله امنیت را مورد توجه قرار داده و پیش از آن‌که برنامه را دانلود و نصب نمایید اندکی به امنیت خود در دنیای مجازی فکر کنید.

وی به شهروندان هشدار داد: بهترین راه‌ حل برای این‌که گرفتار اپلیکیشن‌های مخرب و آلوده نشوید این است که هرگز اپلیکیشن و برنامه‌های مورد نظرخود را از مارکت‌های غیررسمی و کانال‌ها و گروه‌های شبکه‌های اجتماعی دانلود نکنید و از نصب فایل‌های متفرقه روی سیستم‌عامل دستگاه خود اکیدا خودداری کنید . 

رئیس‌ پلیس فتا استان سمنان در پایان گفت: هموطنان توصیه‌های پلیس فتا را جدی بگیرند و در صورت مواجهه با موارد مشکوک در فضای مجازی، موضوع را از طریق سایت پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش کنید.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید