رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-02-22 10:22
تنظیم اندازه قلم

پ

کد خبر: 148163

مدیر سایت شرط‌بندی با 60 میلیارد ریال گردش مالی دستگیر شد

قمارآنلاین

رئیس پلیس فتا استان سمنان گفت: مجرم سایبری که اقدام به راه‌اندازی سایت شرط بندی اینترنتی در فضای مجازی کرده بود توسط کارآگاهان پلیس فتا شناسایی و به مقامات ذی‌صلاح قانونی تحویل داده شد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ حسین صادقی رئیس پلیس فتا استان سمنان درتشریح این پرونده قضایی به خبرنگار ما گفت: تیم رصد و پایش فضای مجازی پلیس فتا استان سمنان در گشت‌زنی اینترنتی خود وب‌سایتی را شناسایی کرد که دارای محتوای مجرمانه با موضوع شرط‌بندی آنلاین است ، که با توجه به اهمیت موضوع رسیدگی پرونده با هماهنگی مقام قضایی در دستور کار قرار گرفت.

وی ادامه داد: با توجه به مستندات و ادله موجود، شناسایی متهم به صورت ویژه، توسط تیم تخصصی این پلیس در دستور کار قرار گرفت؛ متهم در این پرونده با ترفندهای مختلف، سعی در مخفی نگه داشتن هویت واقعی خود داشت و این در حالیست که مستندات موجود در اختیار پلیس گواه ارتکاب جرم توسط شخص مورد نظر بود.

این مقام انتظامی افزود: کارشناسان پلیس فتا با انجام اقدامات مربوطه وتحلیل مستندات جمع‌آوری شد و با بررسی اطلاعاتی و تخصصی، گرداننده سایت مربوطه مورد شناسایی قرار گرفت و در نهایت طی یک اقدام پلیسی با هماهنگی مقام قضائی این مجرم سایبری دستگیر و به همراه ادله دیجیتال مجرمانه به مقامات ذی‌صلاح قانونی تحویل داده شد .

سرهنگ صادقی بیان داشت: متهم دستگیر شده با توجه به شواهد و مدارک موجود به بزه ارتکابی خود اعتراف کرد و با بررسی‌های صورت گرفته مشخص شد در یک ماه گذشته بالغ بر 60 میلیارد ریال گردش مالی داشته است.

وی خاطر نشان کرد: گسترش روزافزون استفاده از شبکه‌های اجتماعی باعث شده است بسیارى از کاربران ناآگاه به سادگی تحت تأثیر تبلیغات سوء این شبکه‌ها به سمت سایت‌های قمار و شرط ‌بندی کشیده شوند.

رئیس پلیس فتا استان سمنان با توجه به جرم بودن شرط‌ بندی در این فضا گفت: در قوانین موضوعه کشور جمهوری اسلامی ایران در مواد 705، 707، 710 و 406 قانون مجازات اسلامی قمار و شرط‌بندی جرم انگاری گردیده و برای آن مجازات تعیین شده است.

این مقام مسئول در توصیه به شهروندان گفت: هرگز کارت‌های بانکی خود را جهت انجام اقدامات مالی در اختیار دیگران قرار ندهید چرا که این کارت‌ها به راحتی می‌تواند بستری را برای انجام جرائم مالی در اختیار کلاهبرداران قرار دهد که صاحبان حساب‌ها و کارت‌های اعتباری را در پرونده‌های قضایی درگیر می‌کند.

این مقام سایبری در استان به مجرمان فضای مجازی هشدار داد: تیم رصد و پایش پلیس فتا در تمام طول سال، مقتدرانه در برابر مجرمان سایبری ایستاده و با اشرافیت کامل به صورت شبانه روز، اقدام به رصد فضای مجازی نموده و در صورت شناسایی صفحات مجرمانه در فضای وب ، با اخذ مجوزهای لازم نسبت به برخورد مقابله‌ای و قضایی، اقدام می‌گردد.

وی به کاربران فضای مجازی به خصوص خانواده‌ها توصیه کرد: کاربران فضای سایبر آگاه باشند برخی افراد فرصت‌طلب و کلاهبردار نیز با طراحی سایت‌های جعلی اقدام به کلاهبرداری می‌نمایند پس به تبلیغات شک برانگیز در فضای مجازی اعتماد نکنید و در صورت مشاهده موارد مشکوک مراتب را سریعاً از طریق وب سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش کنند . 

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط