رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-02-22 10:56
تنظیم اندازه قلم

پ

1:12
کد خبر: 148175

سهل‌انگاری موجب برداشت از حساب بانکی شد

سهل‌انگاری موجب برداشت از حساب بانکی شد

رئیس پلیس فتا استان آذربایجان غربی با بیان اینکه اطلاعات کارت‌های بانکی جزء اطلاعات محرمانه شما به حساب می‌آیند، گفت: دسترسی دیگران به آن اطلاعات منجر به افتادن در دام افراد سودجو و کلاهبردار می‌شود.

سرهنگ اکبر نصرتی رئیس پلیس فتا استان آذربایجان غربی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا گفت: با مراجعه فردی مبنی بر اینکه از حساب بانکی وی مبالغی بصورت اینترنتی برداشت شده است، موضوع با جدیت در دستور کار کارشناسان قرار گرفت.

وی بیان داشت : با بررسی‌های صورت گرفته توسط کارشناسان و اقدامات خاص پلیسی، متهم مورد نظر شناسایی و با دستور مقام قضایی دستگیر و به این پلیس انتقال داده شد.

این مقام انتظامی افزود: فرد مورد نظر در مواجهه با مستندات کافی ضمن اعتراف به بزه ارتکابی اعلام کرد که شاکی اطلاعات کارت بانکی خود را جهت انجام خرید در اختیار پدرم قرارداده و بنده نیز از این اطلاعات سوء استفاده نموده و در چندین مرحله اقدام به خرید اینترنتی کردم .

سرهنگ نصرتی با بیان اینکه افشای اطلاعات کارت بانکی یا سپردن آن به دیگران زمینه را برای کلاهبرداری‌ها فراهم می‌کند ، گفت: به هیچ عنوان اطلاعات آن را در اختیار دیگران قرار نداده و خریدهای اینترنتی را خود شخصا انجام دهید.

این مقام مسئول در ادامه با اشاره به موضوع رمزهای پویا به شهروندان توصیه کرد : علاوه بر فعال کردن رمزهای پویا خود جهت انجام خریدهای اینترنتی، سواد رسانه‌ای خود را افزایش دهند و فعالیتی آگاهانه در فضای مجازی داشته باشند . 

رئیس پلیس فتا آذرباییجان غربی از شهروندان خواست: در صورت مواجهه با هر گونه موارد خلاف قانون در فضای مجازی آن را از طریق سایت پلیس فتا (www.cyberpolice.ir) با این پلیس در میان بگذارید.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط