رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-02-23 09:21
تنظیم اندازه قلم

پ

1:10
کد خبر: 148184

دستگیری گرداننده صفحه اینستاگرامی غیر اخلاقی در خرم آباد

انتشارتصاویر

رئیس پلیس فتا لرستان گفت: فردی که با ایجاد پیج در شبکه اجتماعی اینستاگرام اقدام به انتشار تصاویر جوانان خرم آبادی می  کرد، دستگیر شد.

پايگاه اطلاع رساني پليس فتا: سرهنگ آرش ابراهیمی رییس پليس فتا لرستان در تشریح این خبر گفت: تعدادی از شهروندان  خرم آبادی با مراجعه به این پلیس مدعی شدند،گردانندگان یک پیج اینستاگرامی با انتشار تصاویر آنها و انتساب القاب غیر اخلاقی به دارندگان تصاویر موجب هتک حیثیت آنها شده اند.  

وی افزود: تعداد فالورهای صفحه ایجاد شده و میزان پست های منتشر شده به سرعت در حال افزایش بود که این موضوع نگرانی شکات را در پی داشت.

اين مقام انتظامي بيان داشت:حساسیت ایجاد شده باعث شد تا تیمی متشکل از کارشناسان این پلیس جهت شناسایی گردانندگان ادمین تشکیل گردد که در کمتر از 48 ساعت موفق به شناسایی و دستگیری دو نفر ادمین پیج شدند.  

سرهنگ ابراهیمی ادامه داد : متهمان در بازجويي‌های اولیه منکر هرگونه ارتباط با پیج مربوطه شدند اما زمانی در برابر ادله محکم قرار گرفتن لب به اعتراف گشودند و هدف و انگیزه خود را سرگرمی عنوان کردند.

رییس پلیس فتا لرستان به تمامي افرادی كه به هر نحو اقدام به هتك حيثيت در فضای مجازی مي‌كنند هشدار داد و اعلام كرد: بر اساس قانون جرائم رايانه‌ای هر كس بوسيله سامانه‌های رايانه‌ای و فضای مجازی موجبات هتك حيثيت شهروندان را فراهم نمايد افزون بر اعاده حيثيت به حبس و جزای نقدی محكوم می‌شود. و شهروندان در صورت هرگونه موارد مشکوک می توانند با  حضور در پلیس فتا یا با مراجعه به سایت www.cyberpolice.ir  در قسمت گزارشات مردمی ثبت کنند.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط