رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-02-23 12:28
تنظیم اندازه قلم

پ

1:33
کد خبر: 148205

پرداخت بیعانه برای دوچرخه 5 میلیون تومانی

پرداخت بیعانه برای دوچرخه 5 میلیون تومانی

رئیس پلیس فتا استان یزد گفت: در فضای مجازی با درج آگهی جعلی فروش محصولات ارزان قیمت در سایت‌های تبلیغاتی تحت هیچ شرایطی بیعانه پرداخت نکنند.

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا‌: سرهنگ مرتضی ابوطالبی رئیس پلیس فتا استان یزد در تشریح این خبر گفت: یکی از روش‌های متداول کلاهبرداران بارگزاری تبلیغات اغوا‌کننده با قیمت‌های خیلی مناسب و زیر قیمت در فضای مجازی بر روی اجناس می باشد که با برقراری تماس تلفنی یا پیامکی توسط خریدار به وی پیشنهاد بیعانه میدهند که هموطنان نیز طمع کرده و تحت تاثیر قیمت خیلی مناسب جنس مورد نظر و جملات فروشنده (کلاهبردار) قرار میگیرند.

وی گفت: شاکی که با دردست داشتن مرجوعه قضایی به این پلیس مراجعه و درخواست رسیدگى به شکوائیه خود مبنى بر کلاهبردارى از سایت دیوار تحت عنوان پرداخت بیعانه به مبلغ یک میلیون تومان، موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

 این مقام انتظامی ادامه داد: شهروندان هنگام مراجعه به سایت‌های دیوار، شیپور و یا سایت‌های مشابه باید توجه داشته باشند تحت هیچ‌عنوان پیش از رؤیت و دریافت کالا مبلغی را به‌حساب فروشنده واریز نکرده و از کسانی خرید کنند که امکان ملاقات حضوری آن‌ها پیش از انجام معامله فراهم است و در هنگام تحویل کالا از لحاظ تست سالم بودن، آن را با دقت موردبررسی قرار دهند.

وی به کاربران فضای مجازی هشدار داد: باتوجه به شرایط ویروس کرونا و در خانه ماندن، برای انجام خریدهای اینترنتی از طریق سایت‌های معتبر که دارای نماد اعتماد الکترونیکی(e نماد) هستند اقدام کنند.

این مقام مسئول تصریح کرد: مراقب باشید تصویر مدارک هویتی و یا خصوصی خود را از طریق فضای مجازی در اختیار آنها قرار ندهید چرا که می‌توانند از این مدارک هویتی و خصوصی شما در کلاهبرداری از دیگران استفاده کنند.

سرهنگ ابوطالبی بیان داشت‌: سایت پلیس فتا به آدرس الکترونیکی www.cyberpolice.ir آماده دریافت گزارش های مردمی بوده و همچنین کاربران گرامی می‌توانند آخرین اخبار حوادث و رویدادهای سایبری را از این سایت دریافت کنند، شماره تماس ۰۳521825050 به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به سوالات شهروندان می‌باشد.
 
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط