رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-02-24 12:03
تنظیم اندازه قلم

پ

1:31
کد خبر: 148220

راهکارهای امنیتی در تلفن های هوشمند

1

رئيس پليس فتا استان کرمان امنیت و حفظ اطلاعات شخصی در تلفن همراه را عاملی کلیدی در کاهش جرایم سایبری دانست و از هموطنان خواست تا اطلاعات شخصی و محرمانه خود را بر روی گوشی‌های هوشمند نگهداری نکنند. 

پايگاه اطلاع‌رسانی پليس فتا: سرهنگ امين يادگار نژاد، رئيس پليس فتا استان کرمان در تشریح این خبر اظهار داشت: دغدغه افرادی كه گوشی‌های همراه آن‌ها به سرقت رفته و یا حتی گم شده  بیشتر مربوط به اطلاعات شخصی و محرمانه‌ای است که در تلفن همراه افراد ذخیره شده است؛ در حالی که افراد می‌توانند با رعایت نكاتی ساده از امنیت اطلاعات گوشی همراه خود اطمینان حاصل کنند.

این مقام مسئول به انتخاب یک رمز قوی برای گوشی هوشمند اشاره کرد و گفت: برنامه از بین بردن خودكار اطلاعات گوشی همراه خود را فعال كنید چرا كه اغلب سیستم عامل‌های موبایل، حذف خودكار اطلاعات دستگاه را پس از چند بار تلاش ناموفق برای وارد كردن كلمه عبور، پشتیبانی می‌كنند‌.

وی افزود: یکی از راهکارهای پیشهادی این است ردیابی و مدیریت از راه دور برای گوشی هوشمند تنظیم شود چرا که این راهکار به كاربران اجازه می‌دهد كه از راه دور موبایل خود را قفل كرده یا داده‌های آن را پیش از دستیابی دیگران به آن، پاك كنند.

این مقام انتظامی در خصوص عدم استفاده از از وای فای‌های عمومی گفت: کسی نمی‌تواند از امنیت صد در درصد شبکه رایگان اطمینان حاصل کند پس بهتر است تا جایی که می‌توانید از استفاده از وای فای عمومی اجتناب کنید.

سرهنگ یادگار نژاد محافظت از اطلاعات  شخصی را امری مهم و ضروری دانست و افزود: با انتخاب گوشی تلفن همراهی که قابلیت رمزگذاری برای بخش‌های مختلف اطلاعات مثل عكس‌ها، كلیپ‌های ویدئویی، فایل‌های متنی، سابقه تماس‌های تلفنی، اطلاعات افراد ذخیره شده در لیست تلفن و اطلاعات شخص صاحب گوشی تلفن همراه را داشته باشد امنیت خود را افزایش دهید.

رئيس پليس فتا استان کرمان به حفاظت از اطلاعات مكانی و شخصی افراد تأکید کرد و گفت: با غیر فعال کردن گزینه‌های مربوط به GPS Camera از انتشار اطلاعات موقعیتی و برخی دیگر از اطلاعات شخصی که توسط عكس گرفته می‌شود خودداری کنید.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط