رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-02-25 09:17
تنظیم اندازه قلم

پ

کد خبر: 148225

کاهش پرونده‌های مربوط به برداشت‌های غیرمجاز

پلیس فتا ا البرز

رئیس پلیس فتا استان البرز از کاهش پرونده‌های مربوط به برداشت‌های غیرمجاز بعد از اجرای رمز دوم پویا خبر داد.

پايگاه اطلاع رساني پليس فتا:سرهنگ محمد اقبالی، رئیس پلیس فتا استان البرز گفت: فضای مجازی فرصتی است برای انجام فعالیت های اقتصادی، فرهنگی، علمی و .. برای تمام کاربرانی است که برای مقاصد گوناگون به این فضا مراجعه می کنند، اما باید به این نکته نیز واقف بود که در کنار این فرصت، تهدیدها و آسیب‌هایی نیز وجود دارد.

وی افزود: اگر از دانش کافی در این راستا برخوردار نباشیم و فعالیت‌ها مبتنی بر برنامه ریزی نباشد این فرصت‌ها  به تهدید تبدیل می شود و با روی کار آمدن بستر اینترنت و تجهیزات هوشمند، این قابلیت برای تمامی کاربران پیش می‌آید که در هر کجایی که هستند بتوانند از قابلیت این فضا  بهره‌مند شوند.

سرهنگ اقبالی بیان کرد: یکی از مواردی که فضای مجازی بسیار می تواند کمک کننده و اثر گذار باشد در حوزه آگاهی بخشی و اطلاع رسانی است و شاهد این هستیم که در ایام شیوع ویروس کرونا، اقدامات خوبی در این راستا در فضای مجازی صورت گرفت.

این مقام انتظامی اظهار داشت: عمده تهدیداتی که اکنون برای مردم ایجاد شده، بحث برداشت‌های غیرمجاز از حساب،  هک حساب‌های بانکی و صفحات شخصی در فضای مجازی است که بر این اساس هکر وارد شبکه اجتماعی افراد می‌شود  و از دنبال کنندگان آن صفحه تحت عنوان کمک، دریافت قبض و یا کمک به بیماران درخواست مالی می‌کنند که مشابه این پرونده‌ها در پلیس فتا بسیار وجود دارد.

رئیس پلیس فتا استان البرز خاطرنشان کرد: توصیه می‌شود اگر چنین اتفاقی افتاد، برای تست این موضوع حتما با طرف مقابل تماس تلفنی برقرار کرده و اگر از صحت موضوع اطمینان حاصل کردید وجه مورد نظر را واریز کنید.

وی ادامه داد: یکی دیگر از موارد otp و یا فرآیندی که بانک مرکزی برای انجام تراکنش‌های اینترنتی در اختیار تمامی کاربران قرار داده است که در بستر اینترنت تراکنش انجام می‌دهند تبدیل نرم افزارهای ایستا به پویا است.

سرهنگ اقبالی با اشاره به اینکه با تعریف رمزهای دوم پویا با وجود این که شاهد کاهش پرونده ها در زمینه برداشت های غیر مجاز در استان البرز هستیم اما کماکان این جرایم در قالب ایجاد درگاه های جعلی وجود دارد چرا که برخی از  شهروندان به این نکات هشداری توجه نکرده و گرفتار صفحات جعلی می شوند.

رئیس پلیس فتا استان البرز در پایان اظهار کرد: کلاهبرداری تلفنی یکی دیگر از مواردی است که درصد بالایی از جرایم را به خود اختصاص داده است که از شهروندان درخواست می شود به هیچ عنوان به این تماس‌های تلفنی ناشناس توجه نکنند، زیرا برای واریز وجه به حساب افراد، هیچ نیازی به دریافت اطلاعات کارت به جز شماره کارت نیست و وقتی با شما تماس می گیرند و می گویند به پای دستگاه عابربانک بروید تا بتوانیم برای شما مبلغ جایزه را واریز کنیم اطمینان داشته باشید که پای کلاهبرداری در میان است.
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط