رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-02-25 12:55
تنظیم اندازه قلم

پ

3:44
کد خبر: 148238

آیا مطمئن هستید که هرگز مورد کلاهبرداری فیشینگ قرار نمی‌گیرید؟ چقدر به امنیت سایبری خود اطمینان دارید؟

1

یک تحقیق در حوزه امنیت سایبری نشان داده است‌، افرادی که احتمال می‌دهند کمتر از سایرین مورد کلاهبرداری فیشینگ قرار می‌گیرند‌، خود را در معرض خطر قرار داده‌اند. این تحقیق همچنین گزارش می‌دهد كه این اتفاق زمانی رخ می‌دهد که کاربران از داده‌ها یا  اطلاعات پایه  در ارزیابی رفتارها و تشخیص خطر غافل می‌شوند.

 

نتایج نشان می‌دهند افرادی که از خطر آگاه نیستند، بطور مثال احتمال زیادی است  که حین کار خانگی آنلاین ایمنی خود و کسانی که برای آن کار می‌کنند را به خطر بیاندازند.

کووید۱۹باعث اختلال در سلامت امنیت سایبری می‌شود.

کووید۱۹ تاثیر مخربی بر سلامت جسمی و روانی افراد در سراسر جهان داشته است. محققان می‌گویند: در حال حاضر، که این بیماری همه گیر وجود دارد، بسیاری از افراد  به صورت آنلاین کار می‌کنند، این ویروس سلامت سایبری دنیا را تهدید می‌کند.

امیلی بالکتیس‌، استادیار گروه روانشناسی دانشگاه نیویورک‌، که نویسنده این مطالعه است‌، می‌گوید: در این مطالعه  که میزان آگاهی  از  خطر در بین کاربران ارزیابی می‌شود، آن‌هایی که اعتقاد دارند نسبت به سایرین کمتر در معرض اقدامات تهدید آمیز امنیت سایبری هستند، در واقع این افراد نسبت به حملات آنلاین آسیب‌پذیرترهستند، زیرا احساس امنیت کاذب ایجاد می‌کند.

کوانان زو‌، استاد دانشگاه دانشکده مهندسی تاندون NYU‌، اضافه کرد: ‌این اثر تا حدی تفاوت در نحوه استفاده از اطلاعات پایه یا داده‌های واقعی مبنی بر اینکه چه تعداد از افراد واقعاً قربانی چنین کلاهبرداری‌هایی هستند‌، را توضیح می‌دهد.

ازماه مارس‌، بیش از دو میلیون کارمند فدرال ایالات متحده کار در خانه را انجام می‌دهندعلاوه بر میلیون‌ها نفر که در بخش خصوصی و دولت‌های ایالتی و محلی کار می‌کنند. این تغییر در شرایط کاری آسیب‌پذیری بیشتری را نسبت به فعالیت‌های جنایی ایجاد کرده‌است.

آژانس امنیت سایبری و امنیت زیرساختی آن در ماه مارس هشداری صادر کرد در رابطه با  خطرات خاص سایبری که حین کار از خانه بوجود می‌آیند، در حالی که در دفتر کار این خطرات بروز نمی‌کنند.

امنیت-سایبری-سایسک.jpg

چگونگی درک آسیب پذیری‌های افراد نسبت به دیگران

در مطالعه آن‌ها، محققان به دنبال جذب این مساله بودند که چگونه افراد آسیب‌پذیری‌های خود را در رابطه با دیگران درک می‌کنند.

برای انجام این کار، آن‌ها مجموعه‌ای از آزمایش‌ها را بر روی  رایانه‌ها انجام دادند که در آن‌ها ایمیل‌هایی به نمایش گذاشته شد که در آن‌ها کلاهبرداری فیشینگ بود، به افراد اطلاع داده شد که این درخواست‌ها، که از مردم خواسته است روی پیوندها کلیک کنند‌، مثل بروزرسانی گذرواژه‌ها و بارگیری فایل‌ها‌،غیرقانونی می‌باشند.

برای به وسوسه انداختن افراد این مطالعه، فارغ التحصیلان دانشگاهی، به آن‌ها گفته شد كه انجام دادن درخواست‌ها به آن‌ها فرصتی برای برنده شدن آید در قرعه كشی میدهد، به آن‌ها این امکان را می‌دهد که دسترسی  به یک حساب آنلاین یا نتایج دیگری که نیاز دارند را داشته باشند.

از نیمی از افراد پرسیده شد که چقدر احتمال دارد که  این درخواست‌ها را انجام دهند؟ و از نیمی دیگر پرسیده شد که دیگران چقدر احتمال دارد به این درخواست‌ها پاسخ دهند.

در صفحه نمایش که این سوالات مطرح شد، محققین همچنین موضوعات مربوط به  اطلاعات نرخ پایه  را ارائه کردند: درصد واقعی افراد در سایر دانشگاه‌های بزرگ آمریکایی که در واقع عمل درخواست ‌شده را انجام دادند،(برای مثال: "37.3٪ از دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد در یک دانشگاه بزرگ آمریکایی بر روی پیوند کلیک کردند تا یک وعده غیرقانونی بارگیری فیلم را مشاهده کنند‌، زیرا فکر می‌کردند برای شرکت در کلاس‌ها باید ثبت نام  کنند").

سپس محققان  یک روش مبتکرانه برای تعیین اینکه آیا افراد از اطلاعات نرخ پایه استفاده کرده‌اند یا خیر، به کار گرفتند، و برای گزارش احتمال اینكه آن‌ها و كسی مانند آن‌ها از عمل فیشینگ درخواست شده پیروی كنند.

با استفاده از فناوری ردیابی چشم‌، آن‌ها می‌توانند تعیین كنند كه افراد در هنگام گزارش احتمال کلاهبرداری فیشینگ و یا زمانی که احتمال دارد دیگران مورد حمله فیشینگ قرار گیرند، اطلاعات ارائه شده را چگونه می‌خوانند.

EXuahCKWAAEWfMU.jpg

افرادی که کمتر احتمال دارد به اطلاعات پایه اعتماد کنند:

به طور کلی‌، آن‌ها دریافتند که افراد فکر می‌کردند که کمتر از سایرین در کلاهبرداری فیشینگ سقوط می‌کنند‌. اما پژوهشگران همچنین دریافتند که افراد در پاسخ به سوال در مورد عملکردشان  به احتمال کمتر به  اطلاعات پایه  تکیه می‌کنند اما در پاسخ به سوال در مورد نحوه عمل دیگران به احتمال بیشتری از آن استفاده می‌کنند.

بالکتیس می‌گوید: ‌به یک معنا‌، آن‌ها فکر نمی‌کنند که اطلاعات‌ پایه به داوری‌های مربوط به رفتار شخصی خود افراد مربوط باشد‌، اما فکر می‌کنند برای تعیین خطر سایر افراد مفید است.‌

بلر کاکس‌، محقق اصلی  مقاله  از دانشکده روانشناسی NYU‌، می‌افزاید: الگوهای قضاوت اجتماعی که مشاهده کردیم ممکن است نتیجه باورهای مغرضانه و با انگیزه شخصی افراد باشد که آن‌ها به طور منحصر به فرد قادر به تشخیص  خطر هستند و اینکه یا در سطح پایینی است و یا وجود ندارد. در نتیجه‌،‌ احتمالاً آن‌ها کمتر می‌توانند اقدامی برای اطمینان از امنیت آنلاین خود انجام دهند.

مترجم:خانم رحیمی

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط