رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-02-30 11:39
تنظیم اندازه قلم

پ

1:26
کد خبر: 148284

مراقب فالوورهای خود در اینستاگرام باشید

مراقب فالوورهای خود در اینستاگرام باشید

رئیس پلیس فتا استان اردبیل از شناسایی خانمی که عکس‌های شخصی و خانوادگی شاکیه را از صفحه وی در شبکه اجتماعی اینستاگرام برداشته و منتشر کرده است، خبر داد و خاطر نشان کرد : مراقب فالوورهای خود در اینستاگرام باشید.

پايگاه اطلاع‌رسانی پليس ‌فتا: سرهنگ علی قهرمان طالع رئیس پلیس فتا استان اردبیل در تشریح این خبر گفت: با مراجعه شاکیه و ادعای اینکه عکس‌های‌ شخصی و خانوادگی وی توسط شخص یا اشخاصی ناشناس در گروه‌ها و کانال‌های مختلف منتشرشده، پرونده  توسط کارشناسان سایبری به جریان افتاد.

وی در ادامه افزود: بامطالعه مستندات اولیه مبنی بر اینکه عکس‌های منتشرشده اکثراً عکس‌های مربوط به باشگاه ورزشی بانوان بوده و همچنین طی بررسی اظهارت شاکیه در خصوص وجود مشکلات درون خانوادگی، کارآگاهان سایبری به یکی از دنبال کننده‌های پیج اینستاگرامی شاکیه مشکوک شدند.

رئیس پلیس فتا استان اردبیل عنوان کرد: کارآگاهان سایبری با آنالیز مستندات دیجیتال به سرنخ‌هایی رسیدند که نشان می‌داد متهمه با همسر اول شوهر شاکیه که میانه خوبی با آن‌ها ندارد دوست بوده و رفت‌وآمد خانوادگی دارد که این امر به گمانه‌زنی‌های مأموران قوت بخشید.

سرهنگ قهرمان طالع بیان کرد: کارآگاهان پس از اقدامات فنی با دعوت از متهمه و ارائه ادله دیجیتال، چاره‌ای جز اعتراف برای او نگذاشتند و ایشان در بازجویی‌های بعمل آمده اظهار داشت با انگیزه کمک به دوست خود به منظور آبروریزی و تلافی ازدواج مجدد شوهر دوستش با شاكيه اقدام به برداشت و انتشار عکس‌ها خصوصی ايشان نموده است ؛ درنهایت با هماهنگی‌های لازم مظنون پرونده دستگیر و برای ادامه روال پرونده در اختیار مقامات قضایی قرار گرفت.

اين مقام انتظامي در پایان به هم‌وطنان عزیز توصیه کرد: استفاده از شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌ها راحت است ولی مشکل اصلی داشتن فرهنگ و سواد آن اپلیکیشن است که کاربران باید بدانند در این برنامه‌ها فالوورها و فالویینگ هایشان چه کسانی هستند تا بعدها به دردسر نیفتاده و مشکلی برایشان پیش نیاید؛ هم‌وطنان برای بیان مشکلات خود می‌توانند از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir با ما در ارتباط باشند. 
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط