رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

مراقب اختلاف قیمت چشمگیر در خرید اینترنتی باشید

1399-02-28 12:16
تنظیم اندازه قلم

پ

کد خبر: 148285

رییس پلیس فتا استان یزد:

مراقب اختلاف قیمت چشمگیر در خرید اینترنتی باشید

مراقب اختلاف قیمت چشمگیر در خرید اینترنتی باشید

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ مرتضی ابوطالبی رئیس پلیس فتا استان یزد گفت: کلاهبرداران در بستر شبکه‌های اجتماعی با عنوان تخفیف ویژه به مناسبت‌های مختلف و اختلاف قیمت‌های چشمگیر با فضای حقیقی اقدام به فریب کاربران کرده و در بعضی موارد با ایجاد صفحات جعلی، اطلاعات بانکی آنها را به سرقت می‌برند که منجر به برداشت غیر‌مجاز می‌ شود.

وی افزود: خریداری از فروشگاه‌هایی که با لینک از طریق ایمیل یا شبکه‌های اجتماعی به کاربران ارسال و معرفی می‌شود عملی اشتباه می‌باشد، چرا که ممکن است لینک‌های مذکور آلوده به ویروس بوده و کلیک بر روی آنها که اغلب ماهیت جاسوسی دارند، باعث تغییراتی به طور خودکار در گوشی یا کامپیوتر شخصی کاربران گردد.

این مقام انتظامی ادامه داد: در زمان خرید از فروشگاه‌های اینترنتی‌، می‌بایست از نماد اعتماد الکترونیک اطمینان حاصل کرده و با کلیک بر روی آن به سایت ای‌نماد متصل شوند و از مشخصات، نشانی، شماره تماس و تاریخ اعتبار نماد آن فروشگاه اینترنتی مطلع شوند که برای مشاهده سایت‌های دارای ای‌نماد می‌توان به آدرسhttps:‎//www.enamad.ir  مراجعه کرد.

سرهنگ ابوطالبی تصریح کرد: چنانچه کاربران تحت تاثیر تبلیغ با قیمت‌های مقرون به صرفه اجناس در شبکه‌های اجتماعی قرار گرفتند باید به این نکته توجه داشته باشند که تا جنس مورد نظر به دست آنها نرسد، نباید مبلغی را واریز کنند که متاسفانه این شیوه کلاهبرداری در شبکه‌های اجتماعی و در بستر دیوار و شیپور با عنوان اخذ بیعانه یا هزینه پستی زیاد شده است.

وی تاکید کرد:در هنگام خرید یک کالا در بستر فضای مجازی می‌بایست همواره این نکته را در نظر داشت که ممکن است تبلیغ صورت‌ گرفته برای کالا ماهیت واقعی نداشته باشد و در پس این تبلیغ، افرادی شیاد فعالیت ‌کنند که قصد کلاهبرداری از کاربران را دارند.

رئیس پلیس فتا استان یزد به کاربران متذکر شد: در هنگام خرید‌های آنلاین برای پرداخت قیمت جنس مورد نظر به یک درگاه بانکی هدایت می‌شوید که باید قبل از وارد کردن اطلاعات کارت‌بانکی، می بایست توجه داشت که شروع آدرس درگاه پرداخت باید با https باشد و نکته مهم بعدی اینکه درگاه‌های پرداخت اینترنتی معتبر باید زیردامنه‌ای از دامنه Shaparak.ir باشد به‌ طوری که هرگونه ترکیب دیگری از کلمه Shaparak و هر پسوند دامنه دیگری به غیر از (ir) غیرمجاز است.
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید