رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

مراقب حضور فرزندان خود در فضای مجازی باشید

1399-02-28 12:43
تنظیم اندازه قلم

پ

کد خبر: 148287

سرپرست پلیس فتا استان مازندران هشدار داد:

مراقب حضور فرزندان خود در فضای مجازی باشید

اعتیاد کودکان

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ سامع خورشاد سرپرست پلیس فتا استان مازندران اظهار کرد: همانطور که کودکان در دنیای واقعی نیاز به کنترل و مراقبت دارند، در فضای مجازی نیز باید مراقب آن‌ها بود. بخش زیادی از وقت کودکان در خانه و اوقات فراغت نوجوانان با ابزار و تکنولوژی‌های جدید و گوشی‌های هوشمند سپری می‌شود. باید خانواده‌ها نظارت دقیقی بر فعالیت کودکان و نوجوانان در فضای مجازی داشته باشند.

وی افزود: در حقیقت فضای مجازی یک فضای پالایش شده و استاندارد برای کودکان نیست و استفاده غیر‌اصولی کودک از این فضا می‌تواند وی را در معرض آسیب‌های جبران‌ناپذیر مختلف قرار دهد. 

به گفته سرهنگ خورشاد والدین می‌توانند با رعایت چند نکته ساده آموزشی، آرامش خاطر خود و فرزندشان در فضای مجازی را تضمین کنند. 

وی ادامه داد:  بهترین موارد استفاده از اینترنت برای کودکان زمانی است که یکی از والدین، آن‌ها را همراهی کند و یا اینکه موارد حفاظتی مانند فیلترینگ خانگی قبل از استفاده کودک از اینترنت لحاظ شده باشد.

این مقام مسئول در توصیه به هم‌وطنان گرامی تأکید کرد: نرم افزار فیلترینگ خانگی با نصب برنامه، مدیریت رایانه، موبایل، نوت بوک و... به خانواده  اجازه می‌دهد به  اشکال مختلف اعم از محدود سازی دسترسی یا گزارش به والدین نظارت بر مصرف فرزندان را اعمال کنند. برخی از این نرم افزار‌ها مخصوص اندروید یا گوشی هوشمند و تببلت و برخی نیز مخصوص ویندوز یا لپ تاپ ورایانه طراحی شده‌اند.

سرپرست پلیس فتا استان مازندران ضمن معرفی سایت پلیس فتا به آدرس www.CyberPolice.ir گفت: در صورت برخورد با موارد مجرمانه و مشکوک می‌توانید از طریق بخش ارتباطات مردمی سایت پلیس فتا این موارد را گزارش کنید .
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید