رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-02-29 11:28
تنظیم اندازه قلم

پ

2:08
کد خبر: 148296

دختر جوان طعمه عشق مجازی شد

1

رئيس پليس فتا استان كرمان از دستگیری فردی شیاد که در فضای مجازی با جلب اعتماد و دریافت تصاویر دختران جوان اقدام به اخاذی از  آن‌ها می کرد ،خبر داد.

پايگاه اطلاع رساني پليس فتا:سرهنگ ستاد امين يادگار نژاد رئيس پليس فتا استان كرمان در تشریح این خبر گفت :در پی شکایت دختری جوان مبنی بر اینکه فردی با تهدید به انتشار تصاویر خصوصی وی در فضای مجازی اقدام به ایجاد مزاحمت براي وی کرده است پرونده به صورت ویژه در دستور کار اين پلیس قرار گرفت.

وی گفت :كارشناسان پلیس فتا با انجام تحقیقات گسترده و اقدامات فنی و مهندسي موفق شدند متهم را که مردی 37ساله بود شناسایی و  پس از هماهنگی با مقام قضایی در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر و تحت نظر قرار گرفت.

يادگار نژاد گفت : متهم كه در ابتدا منكر هر گونه بزه ارتكابي بوده با مشاهده ادله موجود، در بازجویی‌های انجام شده به جرم خود اعتراف هدفش را از انجام اين كار نزدیک شدن به دختران جوان با وعده ازدواج و سپس و اخاذی از آن‌ها بيان کرد .

این مقام انتظامی تصریح کرد : امروزه سوء استفاده کلاهبرداران و سودجویان ازفضای سایبری برای دستیابی به اهداف ناصحیح و پلیدشان افزایش یافته و با بهره گيري از عدم آگاهی و سادگی افراد در این فضا مرتکب جرائمی می شوند كه اكثرا با انگيزه كسب منافع مالي، تهديد و تخاذي ، تسويه حساب شخصي ، انتقام جويي و يا تفريح و سرگرمي در اين فضا وارد مي شوند.

سرهنگ یادگار نژاد با اشاره به ماده17 قانون جرایم رایانه‌ای تصریح کرد: هر کس به وسیله سامانه‌های رایانه‌ای یا مخابراتی صوت یا تصویر یا فیلم خصوصی یا خانوادگی یا اسرار دیگری را بدون رضایت او جز در موارد قانونی منتشر کند یا دسترس دیگران قرار دهد، به حبس از نود و یک روز تا دو سال یا جزای نقدی از پنج میلیون (5.000.000) ریال تا چهل میلیون (40.000.000) ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهدشد.

وی افزود: از شهروندان به ویژه خانم‌های جوان می‌خواهیم در فضای مجازی تحت هیچ عنوان به افرادی که با وعده‌های دروغین مثل ازدواج قصد نزدیک شدن به آنها را دارند اعتماد نکرده و اطلاعات شخصی خود را برای آنها ارسال نکنند .

یادگار نژاد گفت: بر اساس قانون تمامی داده‌ها و اطلاعات افراد در فضای مجازی مورد حمایت قانون گذار است و کسانی که با هر انگیزه‌ای نسبت به هتک حیثیت افراد اقدام می‌نمایند، از پاسخ قانون گذار در امان نخواهند بود.

رئيس پليس فتا استان كرمان در پایان گفت: سایت پلیس فتا به آدرس الکترونیکی www.cyberpolice.ir آماده دریافت گزارش های مردمی بوده و همچنین کاربران گرامی می‌توانند آخرین اخبار حوادث و رویدادهای سایبری را از این سایت دریافت کنند ، همچنین شماره تماس ۲۴۶۰۳ ۲۱۸ ۰۳۴ به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به سوالات شهروندان در سراسر استان است.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط