رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

جمع‌آوری فطریه در شبکه‌های اجتماعی از سوی مجرمان سایبری

1399-02-29 11:26
تنظیم اندازه قلم

پ

کد خبر: 148298

رئیس پلیس فتا استان سمنان هشدار داد:

جمع‌آوری فطریه در شبکه‌های اجتماعی از سوی مجرمان سایبری

زکات فطریه

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ دوم حسین صادقی رئیس پلیس فتا استان سمنان گفت: با توجه به ادامه شیوع ویروس کرونا در کشور و همچنین در آستانه عید سعید فطر برخی هموطنان با استفاده از ظرفیت فضای مجازی قصد پرداخت اینترنتی زکات فطریه و کفاره روزه خود را دارند، که لازم است در این خصوص به هشدارهای پلیس فتا توجه لازم را داشته باشند.

 وی افزود: شهروندان برای پرداخت فطریه یا کفاره روزه خود حتما از طریق شرکت‌ها و مؤسسات شناخته شده در کشور، که توسط  رسانه ملی (رادیو و تلویزیون) اعلام می‌شود اقدام نموده و از پرداخت وجه  به حساب‌های نامعتبر و شخصی افراد که در کانال‌ها و گروه‌های شبکه‌های اجتماعی تبلیغ شده، خودداری کنند..

رئیس پلیس فتا استان سمنان ادامه داد: کلاهبرداران با راه‌اندازی درگاه‌های جعلی (فیشینگ) و با سوءاستفاده از عناوین دروغین وابسته به مؤسسات خیریه، کمیته امداد و سازمان‌های مورد اعتماد و با ارائه شماره حساب جعلی، اقدام به کلاهبرداری از شهروندان می‌ کنند.

وی با بیان اینکه یکی از شگردهای مجرمان سایبری برقراری تماس تلفنی می‌باشد، گفت: مراقب پیام‌ها و تماس‌های تلفنی افراد سودجو و مجرمان سایبری به بهانه جمع‌آوری فطریه و کفاره روزه در روزهای آینده و درآستانه عید سعید فطر باشید.

سرهنگ صادقی همچنین در خصوص تبلیغات شبکه‌های اجتماعی نیز افزود: کلاهبرداران برای جمع‌آوری فطریه و کفاره روزه، با هویت جعلی اقدام به ارسال پیام‌های خصوصی به کاربران شبکه‌های اجتماعی می‌نمایند تا از این طریق بتوانند کمک‌های مردمی را جمع‌آوری نمایند، ازاین رو شهروندان در برخورد با این گونه پیام‌ها به آن اطمینان نکرده و تحت هیچ  شرایطی مبلغی به حساب این افراد واریز نکنند.

رئیس پلیس فتا استان سمنان با هشدار به کاربران در خصوص نتیجه اعتماد به آگهی‌های دروغین در خصوص جمع‌آوری فطریه و سوءاستفاده از نیات خیرخواهانه آن‌ها، از هموطنان خواست درصورت مشکوک شدن به صفحات جعلی با عناوین جمع‌آوری فطریه و زکات، آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس https:‎//www.cyberpolice.ir با کارشناسان پلیس فتا در میان بگذارند.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید