رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-02-30 09:11
تنظیم اندازه قلم

پ

1:42
کد خبر: 148304

سرقت اطلاعات حساب بانکی از طریق فروش فیلم در فضای مجازی

کلاهبرداری با عنوان فروش فیلم

رئیس پلیس فتا خوزستان ضمن اشاره به افزایش شیوه‌های فیشینگ ، از سرقت اطلاعات حساب بانکی شهروندان با ترفند فروش فیلم در فضای مجازی خبر داد . 

سرهنگ حسنوند رئیس پلیس فتا خوزستان در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا اظهار کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا و افزایش خانه نشینی مردم و علاقه به دیدن انواع فیلم و سریال‌ها، شیادان سایبری نیز کلاهبردارهای خود را بر این شیوه‌ها متمرکز کرده‌اند.

وی افزود: در همین رابطه مرد جوانی با مراجعه به پلیس فتا خوزستان بیان کرد: به تازگی و پس از یک تراکنش بانکی ناموفق در یکی از صفحات فروش فیلم در فضای مجازی، متوجه شدم حساب بانکی‌ام خالی شده و حال از پلیس فتا تقاضای رسیدگی دارم. 
 
این مقام انتظامی ادامه داد: با ثبت اظهارات شاکی موضوع در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت. طی بررسی‌های فنی، شیوه و نوع برداشت از حساب شاکی مشخص شد و با ادامه اقدامات تخصصی کارشناسان پلیس فتا، هویت متهم نیز شناسایی شده و محل فعالیت وی کشف شد. پس از اخذ دستور قضایی، با اعزام تیمی از ماموران پلیس، متهم دستگیر و در اختیار کارشناسان این پلیس قرار گرفت. 

این مقام مسئول بیان کرد: در ادامه تحقیقات، متهم با روبرو شدن با ادله‌های پلیس به ناچار لب به اعتراف گشود نامبرده که فردی سابقه‌دار بود در خصوص نحوه برداشت از حساب اشخاص گفت با ساختن صفحه‌ای در شبکه اینستاگرام با موضوع فیلم و گذاشتن لینک فروش فیلم‌های روز داخلی و خارجی، مالباختگان را به صفحه پرداخت جعلی (فیشینگ) هدایت کرده و اطلاعات کارت بانکی آنها را سرقت می‌کردم. پس از تکمیل پرونده و پایان یافتن تحقیقات، متهم به همراه پرونده تحویل مقام محترم قضایی گردید.

 سرهنگ حسنوند با بیان اینکه متأسفانه برخی از شهروندان در هنگام فعالیت‌های اینترنتی بدون بررسی  لینک‌هایی که در سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی مختلف قرار داده شده، بر روی آنها کلیک می‌کنند و در دام کلاهبرداران سایبری گرفتار می‌شوند، از شهروندان خواست در پرداخت‌های اینترنتی خود به آدرس درگاه‌های بانکی که حتماً باید به (shaparak.ir) ختم شود، دقت کنند.

رئیس پلیس فتا استان خوزستان از شهروندان خواست :در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی یا پیام رسان‌های موبایلی مراتب را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.irبخش ارتباطات مردمی گزارش کنند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط