رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

تبلیغات کذب در پرداخت آنلاین فطریه

1399-02-30 07:30
تنظیم اندازه قلم

پ

کد خبر: 148305

سرپرست پلیس فتا تهران بزرگ:

تبلیغات کذب در پرداخت آنلاین فطریه

در پرداخت فطریه فریب تبلیغات دروغین مجرمان سایبری را نخوریم

سرپرست پلیس فتا تهران گفت : شهروندان باید مراقب باشند در پرداخت آنلاین فطریه در دام مجرمان سایبری گرفتار نشوند.

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا: سرهنگ داوود معظمی گودرزی سرپرست پلیس فتا پایتخت تصریح کرد: با توجه به افزایش تبلیغات کذب از سوی مجرمان سایبری در کانال‌ها و گروه‌های شبکه‌های اجتماعی شاهد هستیم شماره حساب‌هایی اعلام شده هیچ ارتباطی با موسسات معتبر خیریه در کشور ندارد.

وی با بیان اینکه بسیاری از این شماره حساب‌ها از سوی مجرمان سایبری اعلام شده، افزود: شهروندان دقت کنند حتما به شماره حساب‌های اعلامی موسسات خیریه که از سوی رسانه‌های رسمی مثل رادیو، تلویزیون و نشریات معتبر تبلیغ می‌شود مبلغ فطریه و کفاره روزه خود را واریز کنند.

سرهنگ گودرزی یادآور شد: مجرمان سایبری برای جلب اعتماد شهروندان و سوءاستفاده از نیت خیرانه آنها با انتشار تصاویری از محرومان در کانال‌ها و گروه‌های شبکه‌های اجتماعی شهروندان را فریب داده و از آنها کلاهبرداری می‌کنند.

این مقام مسئول تاکید کرد: شهروندان نباید فریب این دست تبلیغات دورغین مجرمان سایبری را در شبکه‌های اجتماعی خورده و به آنها اعتماد کنند، چرا که وجوه واریزی مردم به حساب این دست مجرمان به هیچ وجه به دست محرومان واقعی نمی‌رسد بلکه صرف اعمال مجرمانه خود مجرمان می شود .

 

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید