رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

چک کردن رسید پرداختی از سوی فروشنده برای جلوگیری از کلاهبرداری

1399-02-30 10:37
تنظیم اندازه قلم

پ

کد خبر: 148311

سرپرست پلیس فتا غرب استان تهران هشدار داد:

چک کردن رسید پرداختی از سوی فروشنده برای جلوگیری از کلاهبرداری

کلاهبرداری از طریق رسیدهای جعلی دستگاه POS

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا :سرهنگ موسوی سرپرست پلیس فتا غرب استان تهران گفت: عدم استفاده از پروتکل‌های امنیتی در هنگام استفاده از دستگاه POS توسط مراکز فروشگاهی و خدماتی باعث بروز کلاهبرداری‌های مالی از آنها می‌شود.

سرهنگ سیدنظام موسوی تصریح کرد:جهت جلوگیری از سواستفاده‌های مالی از طریق دستگاه POS‌، فروشگاه‌ها باید تمام پروتکل‌های امنیتی در این رابطه را اعم از چک کردن تاریخ و ساعت رسید خرید مشتری رعایت کنند.

وی افزود: عدم دقت و توجه در چک کردن ساعت و مبلغ رسید پرداختی که از سوی مشتری به فروشنده ارائه می‌شود، می‌تواند راهکار ساده‌ای برای جلوگیری از افتادن در دام مجرمان باشد.

سرهنگ موسوی یادآور شد: تهیه دستگاه مکمل رمز (پژواک رمز= pin pad) به طوری که مشتریان خود اقدام به کشیدن کارت بانکی می‌نمایند ولی با این تفاوت که هیچ‌گونه رسیدی به مشتری ارائه نمی‌دهد و فقط خود فروشنده است که می‌تواند رسید را از دستگاه POS جدا کرده و به مشتری ارائه نماید، نیز راه حلی است که امنیت را برای فروشنده و خریدار تامین می‌کند.

سرهنگ موسوی همچنین سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir را منبع مناسبی جهت اطلاع از شیوه‌های نوین کلاهبرداری‌های مجازی دانست و از شهروندان درخواست کرد جهت کسب اطلاعات به روز، به این سایت مراجعه کنند.
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید