رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-02-30 11:30
تنظیم اندازه قلم

پ

1:11
کد خبر: 148314

رعایت اخلاق یکی از الزامات فعالیت در شبکه‌های اجتماعی است

شناسایی عامل هتک حیثیت

رئیس پلیس فتا همدان با اشاره به اینکه رعایت اخلاق یکی از الزامات فعالیت در شبکه‌های اجتماعی است ، از شناسایی عامل هتک حیثیت و مزاحمت در شبکه اجتماعی تلگرام توسط کارشناسان پلیس فتا شهرستان نهاوند خبر داد .

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا: سرهنگ فیروز سرخوش نهاد رئیس پلیس فتا استان همدان در تشریح این خبر گفت: در پى شکایت شهروند نهاوندی مبنى‌ بر پخش تصاویر شخصی، توهین‌ و.... از سوى فردى ناشناس، رسیدگى به پرونده ‌به‌صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس‌فتا این شهرستان قرار گرفت.

وی افزود: باتوجه به اظهارات شاکی، ‌کارشناسان پلیس‌فتا اقدامات خود را آغاز و پس از بررسی‌هاى لازم مشخص شد ، متهم با انتشار تصاویر شخصی، مطالبی توهین‌آمیز و درج مطالب کذب و انتشار آن در یکی از کانال‌های تلگرامی باعث هتک حیثیت شاکی شده است.

این مقام انتظامی بیان کرد: کارشناسان این پلیس با حساسیت ویژه نسبت به پیگیری پرونده اقدام و با به‌کارگیری شگردهای فنی و پلیسی، متهم را شناسایی کردند.

وی اظهار داشت: طی بررسی‌های انجام شده مشخص شد متهم با انتشار مطالب کذب در کانال تلگرامی سعی در تهمت زدن به فرد متشاکی را داشته است.

این مقام مسئول توصیه کرد: کاربران فضای مجازی باید بدانند برابر قانون هرگونه توهین، اهانت و یا پخش تصاویر شخصی افراد در فضای مجازی جرم محسوب شده و عواقب جبران‌ناپذیری برای فرد به همراه دارد لذا رعایت اخلاق در فضای سایبر و به‌خصوص شبکه‌های اجتماعی یکی از الزامات فعالیت در این شبکه‌ها است.

رئیس پلیس فتا استان همدان گفت: پلیس فتا به‌صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به شهروندان بوده و کاربران می‌توانند در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش گزارش‌های مردمی با ما در میان بگذارند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط