رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

کلاهبرداری اینترنتی با ترفند جمع آوری فطریه و کفاره

1399-02-30 11:46
تنظیم اندازه قلم

پ

کد خبر: 148316

رئیس پلیس فتا استان مازندران هشدار داد:

کلاهبرداری اینترنتی با ترفند جمع آوری فطریه و کفاره

کلاهبرداری اینترنتی با ترفند جمع آوری فطریه و کفاره

پايگاه اطلاع‌رسانی پليس فتا: سرهنگ سامع خورشاد رئیس پلیس فتا استان مازندران گفت: افراد سودجو با استفاده از حس انسان دوستانه افراد در پایان ماه رمضان، تبلیغات زیادی در مورد پرداخت زکات فطریه به نیازمندان، آزادی زندانیان، بیماران نیازمند و کودکان از طریق ارسال پیامک یا تبلیغات در فضای مجازی  و به خصوص شبکه‌های اجتماعی می‌کنند.

وی ادامه داد: کلاهبرداران با راه‌اندازی درگاه‌های جعلی (فیشینگ) و با سوءاستفاده از عناوین دروغین وابسته به مؤسسات خیریه، کمیته امداد و سازمان‌های مورد اعتماد و با ارائه شماره حساب جعلی از شهروندان، دست به کلاهبرداری می‌زنند.

رئیس پلیس فتا استان مازندران یادآور شد: کلاهبرداران اینترنتی با راه‌اندازی سایت جعلی شبیه سایت مؤسسات خیریه، شهروندان را به صفحات جعلی درگاه‌های بانکی هدایت و با سرقت اطلاعات کارت بانکی آنان، اقدام به برداشت غیرمجاز از حسابشان می‌کنند، کاربران برای جلوگیری از گرفتار شدن در دام این کلاهبرداران، بهتر است هنگام پرداخت پول در درگاه بانکی به موارد ایمنی از جمله آدرس دقیق درگاه و پروتکل https توجه کنند.

این مقام مسئول ادامه داد: متأسفانه برخی از هم‌وطنان به این موارد توجه نکرده و منجر به از دست دادن موجودی حساب بانکی تمام می‌شود.

وی یادآور شد: شهروندان برای جلوگیری از تحمیل چنین ضررهایی در هنگام پرداخت فطریه و کفاره روزه از طریق فضای مجازی، حتما خبرهای مربوطه به این پویش را از طریق رسانه جمعی و شماره حساب‌های اعلامی توسط نهادهای معتبر دنبال کنند. تا از عمل خیرخواهانه آنها از سوی مجرمان سایبری سوءاستفاده نشود.

سرهنگ خورشاد به هم‌وطنان عزیز توصیه کر‌د: حتماً برای هرگونه واریز وجه  فطریه یا کفاره روزه خود، می‌توانند فطریه یا کفاره را از طریق تلفن‌بانک، اینترنت بانک و سایت‌های معتبر کمیته امداد امام خمینی(ره) در سراسر کشور  ویا رسانه‌های جمعی (رادیو، تلویزیون و ...) اقدام به اعلام شماره حساب‌های رسمی می‌کنند اقدام به پرداخت  آن نمایند و از واریز فطریه یا کفاره روزه خود به حساب‌های نامعتبر و شخصی افراد خودداری کنند.

این مقام انتظامی از شهروندان درخواست کرد:در صورت مشاهده موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir لینک مرکز فوریت‌های سایبری با ما درمیان بگذارید. 
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید