رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

کلاهبرداران اینترنتی به بهانه جمع‌آوری فطریه فریبتان ندهند

1399-03-01 07:17
تنظیم اندازه قلم

پ

کد خبر: 148336

رئیس پلیس فتا استان البرز:

کلاهبرداران اینترنتی به بهانه جمع‌آوری فطریه فریبتان ندهند

 پلیس فتا البرز

پايگاه اطلاع‌رسانی پليس فتا: سرهنگ محمد اقبالی رئیس پلیس فتا استان البرز اظهار کرد: سوءاستفاده کنندگان با تبلیغات کاذب در فضای مجازی سعی در جلب اعتماد کاربران فضای مجازی را دارند تا از حساب‌های آنها برداشت غیر مجاز کنند.

وی افزود: مردم چنانچه قصد دارند فطریه و کفاره روزه خود را در بستر فضای مجازی یا از طریق مؤسسات خیریه معتبر در این حوزه پرداخت کنند باید نسبت به اصالت آنها اطمینان حاصل کرده و سپس اقدام به پرداخت وجه کنند.

سرهنگ اقبالی ادامه داد: در چنین شرایطی متأسفانه افرادی سودجو و کلاهبردار با ایجاد صفحات جعلی در شبکه‌های اجتماعی با عناوین فریبنده و وابسته به مؤسسات خیریه و قرار دادن شماره حساب و نشانی جعلی سعی در جلب اعتماد و کلاهبرداری از مردم را دارند.

وی اضافه کرد:هموطنان برای هرگونه پرداخت فطریه و کفاره، فقط از طریق نهادهای ذی‌صلاح که توسط رسانه‌ها و خبرگزاری‌های رسمی اعلام شده، اقدام و از پرداخت‌های اینترنتی در این گونه صفحات خودداری کنند.

رئیس پلیس فتا استان البرز افزود: کاربران به ویژه در فضای اینستاگرام چنانچه قصد کمک انسان دوستانه را دارند به صفحه‌های معتبر مراجعه تا گرفتار این کلاهبرداران نشوند.

وی تاکید کرد : کاربران هنگام وارد کردن اطلاعات بانکی خود، به آدرس سایت و درگاه بانک مورد نظر دقت و توجه داشته باشند که باhttps آغازشود.

این مقام انتظامی گفت: کاربران در صورت مشکوک شدن به صفحات جعلی با عناوین جمع آوری فطریه و زکات، موضوع را به پلیس فتا این استان به نشانی اینترنتی www.cyberpolice.ir اطلاع دهند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید