رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-03-01 10:11
تنظیم اندازه قلم

پ

1:21
کد خبر: 148341

اخاذ مامورنما میلیاردی در شبکه های اجتماعی دستگیر شد

مامورنما

رئیس پلیس فتا فارس از شناسایی و دستگیری فردی که در شبکه‌های اجتماعی ضمن معرفی خود به عنوان پلیس ، اقدام به اخاذی از شهروندان مي‌كرد خبر داد.

سرهنگ "حشمت سلیمانی" رئیس پلیس فتا فارس در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع‌‌ رسانی پلیس فتا‌‌بيان كرد: کارشناسان این پلیس طی رصد در فضای مجازی به خصوص شبکه‌های اجتماعی به فردی مظنون شدند که با جعل عنوان، خود را پلیس معرفی و اقدام به اخاذی از شهروندان می‌كرد.

وی گفت: با توجه به اهمیت و حساسیت موضوع، ماموران موفق شدند با اقدامات فنی و اطلاعاتی در کمترین زمان متهم را شناسایی و با هماهنگی مقام قضائی آن را دستگیر كنند.

این مقام انتظامی تصریح کرد: متهم با مشاهده ادله پلیس فتا ضمن اقرار به جرم خود، اعتراف کرد که با ترفند‌های مختلف در شبکه‌ اجتماعی و معرفی خود به عنوان مامور نیروی انتظامی، اقدام به جلب اعتماد کاربران می‌كردم و از این طریق به اخاذی و گرفتن اطلاعات شخصی و خانوادگی افراد مبادرت می‌كرد.

سرهنگ "سلیمانی" گفت: با بررسی‌های بیشتر مشخص شد که این فرد در پوشش پلیس به فروشگاه‌ها و مغازه‌های مختلف در سطح شهر مراجعه و اقدام به اخاذی از مغازه داران می‌كرده است.

رئیس پلیس فتا استان فارس با اشاره به اينكه متهم تا كنون مبلغ يك ميليارد و 500 ميليون ريال از 4 شهروند اخاذي كرده است، هشدار داد: هرگونه جعل و یا سوء استفاده از عناوین‌های دولتی برابر قانون جرم است و افرادی که با تصور پنهان ماندن دست به اقدام مجرمانه می‌زنند همواره باید آگاه باشند فضای مجازی با حضور کارشناسان سایبری برای آنها محیط امنی نخواهد بود.

سرهنگ "سلیمانی"  از عموم مردم خواست تا هشدار‌های پلیس فتا را جدی گرفته و در صورت مواجهه با موارد مشکوک، موضوع را سریعاً از طریق وب‌سایت به آدرسwww.cyberpolice.ir (بخش ارتباطات مردمی) یا با شماره تلفن ۰۷۱۲۱۸۲۷۸۰5 گزارش کنند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط