رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-03-03 08:30
تنظیم اندازه قلم

پ

1:52
کد خبر: 148352

انتشار تصاویر خصوصی با هدف انتقام‌جویی در اینستاگرام

instagram

رئیس پلیس فتا استان سمنان از شناسایی مجرم سایبری خبر داد که با انگیزه انتقام جویی اقدام به انتشار تصاویر خصوصی در شبکه اجتماعی اینستاگرام می کرد. 

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ حسین صادقی، رئیس پلیس فتا سمنان درتشریح این پرونده به خبرنگار ما گفت: در پی مراجعه فردی به پلیس فتا مبنی بر ساخت صفحه‌ای جعلی به نام وی در شبکه اجتماعی اینستاگرام و سوء استفاده از تصاویر مربوطه، پرونده اولیه با هماهنگی مقام قضائی تشکیل شد و با ثبت اظهارات شاکی موضوع در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: با توجه به ارائه مستندات توسط شاکی و با بررسی‌های اولیه و اقدامات تخصصی صورت گرفته توسط تیم کارشناسان این پلیس مشخص شد متهم با ایجاد پروفایلی جعلی اقدام به انتشار تصاویرخصوصی شاکی در شبکه اجتماعی اینستاگرام کرده است.

این مقام مسئول ‌در ادامه از شناسایی متهم خبر داد و گفت: با توجه به حساسیت موضوع، کارشناسان این پلیس متهم را مورد شناسایی قرار  دادند و در نهایت با هماهنگی مقام قضائی این مجرم سایبری به مقامات ذی‌صلاح قانونی تحویل داده شد.

سرهنگ صادقی بیان داشت: متهم پس از دستگیری در ابتدا منکر هرگونه بزه ارتکابی شد و با سخنان گمراه کننده قصد فریب پلیس را داشت که با هوشیاری کارشناسان پلیس فتا و روبه‌رو شدن با ادله دیجیتال جمع‌آوری شده، لب به سخن گشود و به جرم خود اعتراف کرد و انگیزه خود را  از این عمل مجرمانه، انتقام جویی دانست.

رئیس پلیس فتا سمنان ضمن اشاره به پرونده‌هایی که با موضوع سوءاستفاده از تصاویر پروفایل کاربران یا تصاویری که اشخاص در فضای مجازی منتشر کرده اند، بیان داشت: با توجه به استفاده روز افزون کاربران از شبکه‌های اجتماعی تلفن همراه متاسفانه همزمان شاهد افزایش تهدیدات و آسیب‌ها در این حوزه هستیم، بنابراین کاربران فضای سایبر و به خصوص خانواده‌ها باید در استفاده از این شبکه‌ها هوشیار بوده و با رعایت نکات امنیتی مانع ورود  مجرمان سایبری به حریم خصوصی خود شوند.

این مقام  سایبری به اخلال‌گران امنیت سایبری هشدار داد: افرادی که بصورت مخفیانه، از اطلاعات شخصی دیگران از قبیل فیلم، عکس و غیره، سوء استفاده می کنند و  باعث از بین بردن حقوق شهروندی کاربران و موجب هتک حیثیت و به خطر انداختن امنیت شهروندان می‌شوند، پلیس فتا با آنها برخوردی قاطع و قانونی خواهد داشت.

این مقام انتظامی خاطر نشان کرد‌: سایت پلیس فتا به آدرس الکترونیکی www.cyberpolice.ir آماده دریافت گزارش‌های مردمی بوده و به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به سوالات شهروندان در سراسر استان است.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط