رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-03-03 09:03
تنظیم اندازه قلم

پ

0:54
کد خبر: 148355

جلب اعتماد کاربران از طریق رسیدهای جعلی

رسیدهای جعلی

رئیس پلیس فتا استان چهارمحال و بختیاری در خصوص کلاهبرداری با سوء استفاده از نرم افزار‌های رسید ساز جعلی به هموطنان هشدار داد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ مرتضی عسگری، رئیس پلیس فتا استان چهارمحال و بختیاری در تشریح این خبر اظهار داشت: افراد کلاه‌بردار از روش‌های مختلفی برای جلب اعتماد شهروندان و ترغیب آنان برای اقدامات کلاهبردارانه خود بهره می‌برند؛ یکی از این شیوه‌ها استفاده از رسیدهای جعلی از انواع درگاه‌های پرداخت و خودپرداز و رسید دستگاه کارت‌خوان می‌باشد.

سرهنگ عسگری بیان کرد: رسیدهای جعلی با استفاده از برنامه‌های نرم‌افزاری و دستگاه‌های سخت‌افزاری و تا حد زیادی مشابه رسیدهای واقعی توسط کلاه‌برداران تولید می‌شود.

وی در ادامه به کاربران توصیه کرد: برای خرید کالا و دریافت خدمات صرفاً از سایت‌های معتبر که دارای مجوزهای مربوطه نیز می‌باشند اقدام کنند و با دیدن رسید پرداخت در یک سایت یا یک شبکه اجتماعی، گروه یا کانال و... به‌راحتی اعتماد نکنند؛ زیرا در برخی از صفحات و گروه‌های پرطرفدار شبکه‌های اجتماعی که تاحدودی نیز تعداد دنبال کننده‌های زیادی دارند برای جلب اعتماد کاربران از چنین شیوه‌هایی استفاده می‌کنند.

این مقام انتظامی از هم‌وطنان خواست: در صورت مشاهده موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir لینک مرکز فوریت‌های سایبری با کارشناسان پلیس فتا در میان بگذارید. 

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط