رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-03-07 13:27
تنظیم اندازه قلم

پ

2:12
کد خبر: 148412

انتشار تصاویر خصوصی خواهر زن به قصد انتقام

هتک حیثیت

رئیس پلیس فتا استان فارس از دستگیری مرد جوانی که اقدام به انتشار تصاویر خواهر خانم خود در فضای مجازی کرده بود ، خبر داد.

 پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا‌: سرهنگ حشمت سلیمانی رئیس پلیس فتا استان فارس در تشریح این خبر گفت: در پی مراجعه خانمی 28 ساله به این پلیس با در دست داشتن مرجوعه قضایى و درخواست رسیدگى به شکوائیه خود مبنى بر انتشار تصاویر خصوصی او در شبکه اجتماعی اینستاگرام که موجب در خطر بودن آبرو و سلب آسایش وی شده است موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

وی افزود: شاکیه در تحقیقات اولیه خود عنوان کرد از مدت‌ها قبل شخص ناشناسی در شبکه‌ اجتماعی اینستاگرام تعدادی از تصاویر خصوص‌ام را به قصد تهدید و تخریب بنده برای همسرم ارسال می‌نمود که این موضوع در حال حاضر با تهدید و اخاذی در حال ادامه است.

سرهنگ سلیمانی تصریح کرد: پس از بررسی‌های فنی و تخصصی و با انجام اقدامات فنی پلیسی متهم که همسر خواهر شاکیه بود در یکی از شهرستان‌های استان شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی  دستگیر و جهت تحقیقات تکمیلی به این پلیس منتقل شد.

وی با اشاره به پیگیری مستمر و پی‌جویی‌های فنی و پلیسی کارشناسان افزود: پس از انجام بازجویی‌های فنی و ارائه مستندات، متهم به بزه خود اعتراف و انگیزه خود را انتقام جویی از شاکیه عنوان کرد و گفت حدود یک سال پیش شاکیه به دلیل اعتماد زیادی که به بنده داشت گوشی همراهش را به منظور تعمیر به بنده سپرد و من نیز از این موقعیت سوء استفاده و تصاویر شاکیه را به گوشی خود انتقال دادم و به مرور زمان اقدام به انتشار تصاویر شاکی در اینستاگرام و ارسال آن به همسر شاکیه می کردم . 

این مقام مسئول به کاربران هشدار داد : سوء استفاده از فیلم و عکس‌های خصوصی و خانوادگی دیگران یکی از شایع ترین جرایمی است که این روزها موضوع پرونده‌های پلیس فتا را تشکیل می دهد، انتشار فیلم و تصاویر خصوصی دیگران، بدون رضایت آن‌ها‌، اغلب موجب هتک حرمت افراد شده است و باعث جریحه‌دار شدن اعتماد آن‌ها شده است لذا هرگونه مزاحمت و انتشار تصاویر خصوصی و خانوادگی افراد در فضای سایبری برابر ماده ۱۷ قانون جرایم رایانه‌ای جرم محسوب شده و قانون گذار برای آن مجازات تعیین کرده است .

وی در ادامه به شهروندان گفت: کاربران مراقب گوشی هوشمند خود که اطلاعات مهم و خصوصی‌شان را بر روی آن‌ها ذخیره نموده اند باشند و از واگذاری گوشی‌های همراه خود به دیگران خودداری کنند.

رئیس پلیس فتا استان فارس بیان داشت‌: سایت پلیس فتا به آدرس الکترونیکی www.cyberpolice.ir آماده دریافت گزارش های مردمی بوده و همچنین کاربران گرامی می‌توانند آخرین اخبار حوادث و رویدادهای سایبری را از این سایت دریافت کنند ، همچنین شماره تماس 07121827805 به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به سوالات شهروندان در سراسر استان است.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط