رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-03-07 13:22
تنظیم اندازه قلم

پ

کد خبر: 148413

شناسایی 30 انتشاردهنده اخبار جعلی کرونا در فضای مجازی

..

رئیس پلیس استان بوشهر گفت: ۳۰ نفر انتشاردهنده اخبار جعلی کرونا در فضای مجازی استان بوشهر روانه دادسرا شدند.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا، سرهنگ "مهدی قاسمی" رئیس پلیس فتا بوشهر در این خصوص گفت: 190 نفر از کاربران فضای مجازی در استان بوشهر در عرصه انتشار مطالب ویروس کرونا توجیه شدند.

وی تصریح کرد: ۷۵ نفر از مدیران کانال‌ها و سایت‌ها که اقدام به انتشار اخبار خلاف واقع در فضای مجازی درباره ویروس کرونا کرده بودند پلیس فتای استان بوشهر به این مدیران تذکر لازم ارائه کرد.

رئیس پلیس استان بوشهر افزود: پلیس فتا به صورت ۲۴ ساعته با تشکیل تیم‌های رصد، کار بررسی سایت‌ها و فضای مجازی را بر عهده دارد.

قاسمی از احضار افراد متخلف به دادسرا خبر داد و افزود: با تلاش مأموران پلیس فتای استان بوشهر ۳۰ نفر از انتشاردهندگان شایعات در خصوص ویروس کرونا در فضای مجازی شناسایی و تحویل دادسرا شدند.

وی با تأکید بر برخورد با شایعه‌سازان و منتشر دهندگان خبرهای کذب در راستای هراس و نگرانی مردم گفت: با تلاش مأموران پلیس فتای بوشهر ۳۰ نفر از انتشاردهندگان شایعات ویروس کرونا در فضای مجازی شناسایی و تحویل دادسرا شدند.

رئیس پلیس فتا بوشهر سرهنگ قاسمی با تأکید بر برخورد با بر هم‌زنندگان اذهان و تشویش افکار عمومی اظهار داشت: استان بوشهر در عرصه مدیریت کرونا موفق عمل کرده است که بر هم‌زنندگان آرامش مردم در عرصه کرونا ویروس تحت تعقیب قرار می‌گیرند.

وی با بیان اینکه پلیس فتای استان در شبانه‌روز تمامی فضاهای مجازی و شبکه‌های اجتماعی را رصد و پایش می‌کند افزود: کسانی که بخواهند در عرصه ویروس کرونا در بین مردم تشویش و نگرانی ایجاد کنند بدون شک تحت تعقیب قرار می‌گیرند.

قاسمی با اشاره به پایش و رصدهای سایبری و بررسی انتشار خبرها و مطالب در کانال‌ها و گروه‌های تلگرامی، واتساپ و اینستاگرام خاطرنشان کرد: تشویش اذهان عمومی و خدشه وارد شدن به امنیت روانی جامعه از طریق فضای سایبری جرم محسوب و با متخلفان برخورد می‌شود.
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط