رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-03-08 11:22
تنظیم اندازه قلم

پ

2:17
کد خبر: 148425

مراقب وعده ها و تبلیغات وسوسه انگیز سایت های قمار و شرط بندی اینترنتی باشید 

هشدار

رئیس مرکز مبارزه با جرایم ملی و سازمان یافته پلیس فتا ناجا ضمن هشدار به شهروندان در خصوص وعده ها و تبلیغات وسوسه انگيز سايت هاي قمار و شرط بندي اينترنتي، به تشریح عملکرد پلیس فتا در مقابله با این گونه سایت ها پرداخت . 

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا : سرهنگ "مصطفی نوروزی"  رئیس مرکز مبارزه با جرایم ملی و سازمان یافته پلیس فتا ناجا در تشریح این خبر اظهار داشت:  هموطنان عزيز هوشيار باشند و از توجه به وعده ها و تبليغ هاي وسوسه انگيز سايت هاي قمار و شرط بندي اينترنتي خودداري کنند.

وی ادامه داد:  در واقع بازنده اصلي فعاليت اين سايت ها اعضاي آن ها بوده و برنده اصلي، گردانندگان اين سايت ها هستند و هميشه به اين گونه بوده که گردانندگان اين سايت ها اجازه فعاليت با مبالغ پايين را به اعضاء مي دهند و پس از جلب توجه و تطميع طعمه های خود، فرد با مبالغ بالاتري خود را درگير فعاليت در اين سايت ها می کند و با از دست دادن سرمايه خود اقدام به ادامه روند جهت جبران باخت ها مي نماید غافل از اينکه فعاليت بيشتر در سايت هاي قمار و شرط بندي منجر به فرو رفتن بيشتر در مرداب اين سايت ها می شود.

رئیس مرکز مبارزه با جرایم ملی و سازمان یافته پلیس فتا ناجا بیان کرد: نکته قابل توجه اين است که در برخي از سايت ها اکثر بازي ها داراي تقلب هايي به نفع گردانندگان بوده و گاهی اوقات افراد با ربات هاي طراحي شده بازي می کنند و در برخي ديگر نيز با توجه به مجرمانه بودن فعاليت در سايت هاي قمار در صورت برنده شدن تضميني براي پرداخت مبالغ اعلامي به اعضاء وجود ندارد و بسياري از شکات اين پرونده ها در خصوص مسدود سازي اکانت هاي خود پس از برنده شدن مبالغ کلان توسط مديران سايت ها اقدام به طرح دادخواهي می کنند.

سرهنگ نوروزی خاطرنشان کرد: در راستاي مقابله با فعاليت اين سايت ها طی دو سال اخير پلیس فتا اقدام به شناسايي اطلاعات خدمات دهندگان به تعداد  5549  سايت و  گردانندگان تعداد 708 فقره تارنماي تبليغ سايت هاي قمار و شرط بندي کرده است.

رئیس مرکز مبارزه با جرایم ملی و سازمان یافته پلیس فتا ناجا گفت:  با توجه به اين موضوع که در برخي از پرونده ها مديريت چندين سايت شناسايي شده توسط يک تيم انجام گرفته بود رصد هاي انجام شده منجر به تشکيل 2691 فقره پرونده قضائي با گردش مالي بالغ بر 25هزار ميليارد ريال و مسدودي بالغ بر 965 ميليارد ريال در حساب هاي بانکي مرتبط با سايت هاي قمار اينترنتي شده است.

وی به هموطنان هشدار داد:  اقدامات مجرمانه اي نظير ارائه خدمات(هاست ، دامنه ، سرور مجازي ، اجاره کارت و درگاه بانکي)  به سايت هاي قمار اينترنتي و تبليغ  اين سايت در شبکه هاي اجتماعي توسط قانونگذار جرم انگاري شده و مورد تعقيب واقع مي شود لذا از ارائه اطلاعات حساب هاي بانکي خود به افراد غير با بهانه هايي نظير  مشارکت در فعاليت هاي اقتصادي به خصوص در حوزه ارزهاي ديجيتال و.... به طور موکد خودداري کنند. 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط