رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-03-10 11:37
تنظیم اندازه قلم

پ

1:18
کد خبر: 148432

دستگیری فرد هتاک به یکی از نمایندگان سابق شهرستان‌های بویراحمد و دنا

انتشار فیلم

رئیس پلیس فتا استان کهگیلویه و بویراحمد از شناسایی و دستگیری فردی که در شبکه‌های‌‌ اجتماعی اقدام به توهین و انتشار فیلم علیه نمایند گان سابق شهرستان بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی کرده بود، خبر داد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ روح الله شهبازی‌پور رئیس پلیس فتا استان کهگیلویه و بویراحمد در تشریح این خبر اظهار کرد: در پی انتشار کلیپ تصویری توهین‌آمیز بر علیه یکی از نمایندگان سابق شهرستان‌های بویراحمد، موضوع پرونده در دستور کار این پلیس قرار گرفت.

سرهنگ شهبازی‌پور گفت: پس از انجام اقدامات تخصصی پلیسی در خصوص این موضوع، فردی که مرتکب این عمل شده بود شناسایی و پس از اینکه حدود چندین ماه نیز متواری بود با تلاش مامورین این پلیس و با هماهنگی مقام محترم قضایی در شهر یاسوج دستگیر و جهت سیر مراحل قانونی تحویل مقامات قضایی گردید.

سرهنگ شهبازی‌پور با بیان اینکه توهین و هتک حیثیت در فضای مجازی جرم است، گفت: افراد زیادی از شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند؛ در این فضاها توهین به افراد از شایع‌ترین جرایم بوده که مطابق قانون‌، جرم بوده و دارای مجازات می‌باشد. بنابراین با توجه به نوع توهین‌، مجازات آن نیز متفاوت است و پیگیری قضایی آن امکان‌پذیر خواهد بود.

سرهنگ شهبازی‌پور یادآور شد: رعایت اخلاق در فضای مجازی به خصوص شبکه‌های اجتماعی یکی از ضروریات است که کاربران باید به آن پایبند باشند، چرا که عدم رعایت اخلاق در این فضا باعث هرج و مرج و ناهنجاری‌های فراوان می‌شود که این ناهنجاری‌ها حتی می‌تواند در روابط حقیقی افراد در فضای واقعی تاثیر گذار باشد.

رئیس پلیس فتا استان کهگیلویه و بویراحمد در پایان از شهروندان خواست: هشدار‌های پلیس فتا را جدی گرفته و در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی یا پیام رسان‌های موبایلی مراتب را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش نمایند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط