رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-03-11 07:19
تنظیم اندازه قلم

پ

1:26
کد خبر: 148453

پیشنهاد خنده آور در واتساپ قربانی گرفت

پیشنهاد خنده آور در واتساپ قربانی گرفت

رئیس پلیس فتا گیلان با بیان اینکه سودجویان ترفندی تازه برای فریب طعمه‌های خود ابداع کرده‌اند گفت : مراقب باشید کاربران واتساپ  مورد هدف کلاهبرداران هستند . 

 

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ ایرج پورمستمند رئیس پلیس فتا استان گیلان در این باره گفت: در پايش‌های انجام‌شده در فضای مجازی، به تازگي مجرمان سایبری با شیوه‌ای جديد و با وعده دریافت مبلغ چشمگیری بابت انجام کار از شهروندان کلاهبرداری می کنند.

وی ادامه داد: دراین شیوه شخص پیام‌دهنده پیش از آنکه پیامی را برای طعمه‌اش ارسال کند، به صفحه اینستاگرام او وارد و پست‌های فرد را مطالعه می‌کند تا از علاقه‌ها و طرز فکر طعمه‌اش آگاه شود در این شیوه شخص پیام‌دهنده پیش از آنکه پیامی از طریق پیام رسان واتساپ برای طعمه‌اش ارسال کند از علایق او آگاه می‌شود.

وی افزود: فرد کلاهبردار در شبکه اجتماعی واتساپ تصویری از پرونده حساب بانکی همسر فوت شده خود که مدعی دارایی میلیونی او است برای طعمه خود ارسال می کند و پس از جلب اعتماد طعمه خود با انواع روش‌های مهندسی اجتماعی با انجام یک دستورالعمل می‌تواند صاحب مبلغ هنگفتی شود.

سرهنگ پورمستمند ادامه داد: کلاهبردار در ادامه می گوید مقداری از دارایی همسرم را برای کمک به نیازمندان کشور شما و 30% از مبلغ کل برای شخص شما است.وی پس از جلب اعتماد، شماره نماینده خود را جهت تماس در واتساپ  و در ادامه نماینده درخواست پرداخت 20 میلیون تومان بابت هزینه ترخیص سفارشی می نماید.

رئیس پلیس فتا گیلان بیان داشت: شهروندان به چنین پیام‌های اغفال‌کننده در فضای مجازی به ویژه شبکه‌های اجتماعی که با عناوینی همچون سرمایه‌گذاری، کسب درآمد‌های میلیونی و... فعالیت می‌‌کنند توجه نداشته باشند، چرا که انگیزه این تبلیغات در فضای مجازی به خصوص شبکه‌های اجتماعی، کلاهبرداری مالی از شهروندان است. 

سرهنگ"پورمستمند" از عموم شهروندان خواست تا هشدار‌های پلیس فتا را جدی گرفته و در صورت مواجهه با موارد مشکوک،موضوع را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش فوریت‌های سایبری پلیس فتا به همکاران ما گزارش دهند.
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط