رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-03-11 10:48
تنظیم اندازه قلم

پ

1:35
کد خبر: 148463

برداشت غیر‌مجاز با عنوان شارژ رایگان

برداشت غیر‌مجاز با عنوان شارژ رایگان

رئیس پلیس فتا یزد از شناسایی فردی که در فضای مجازی با شگرد شارژ رایگان همراه اول و ایرانسل اقدام به کلاهبرداری از کاربران می‌کرد، خبرداد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ مرتضی ابوطالبی رئیس پلیس فتا یزد در تشریح این خبر گفت: در پی شکایت یکی از همشهریان مبنی بر اینکه با عنوان ارائه شارژ رایگان ایرانسل و همراه اول از طریق لینک‌های بارگزاری در شبکه‌های اجتماعی، به صورت غیر‌مجاز از حساب وی برداشت شده است، کارشناسان پلیس را بر آن داشت تا موضوع را در دستور کار خود قرار دهند.

وی افزود: شاکی در اظهارات خود افزوده که در یکی از کانال‌های تلگرامی با تبلیغ دریافت شارژ رایگان مواجه شدم و که می‌بایستی مبلغ هزار تومان جهت شرکت در قرعه‌کشی از طریق درگاهی بانکی که لینک مربوطه ما را ارجاع میداد پرداخت کنم، بعد از وارد کردن اطلاعات بانکی در درگاه مربوطه و تایید اطلاعات پیغامی از سوی درگاه با عنوان تراکنش ناموفق و مجدد اقدام کنید، دریافت کردم، با این حال منصرف شدم که بعد ساعاتی متوجه شدم مبلغ یک میلیون و پانصد هزار تومان از حسابم بصورت غیر‌مجاز برداشت شده است.

این مقام انتظامی افزود: کلاهبرداران در مرحله اول اقدام به ساخت یک درگاه جعلی با موضوع شارژ رایگان کرده و با تبلیغ گسترده این درگاه جعلی در کانال‌ها و گروههای شبکه‌های مجازی، افراد را ترغیب به عضویت در این کانال و خرید شارژ رایگان کرده و در مرحله بعد پس از نفوذ به اطلاعات حساب آن‌ها اقدام به برداشت غیر‌مجاز از حساب شهروندان از طریق خرید و برداشت وجه نقد کرده است.

وی گفت: کاربران در حوزه خرید اینترنتی باید از اصلی بودن صفحه سایت و نشانی اینترنتی مطمئن شوند تا از طریق درگاه‌های جعلی در دام کلاهبرداران قرار نگیرند لذا جهت افزایش ضریب امنیت خرید‌های اینترنتی به بانک مربوطه مراجعه و نسبت به فعال‌سازی رمز‌پویا یا همان رمز یکبار مصرف حتما اقدام کنند.

رئیس پلیس فتا استان یزد در پایان از کاربران خواست: از طریق راه ارتباطی سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir از آخرین هشدارهای سایبری و روش‌های پیشگیری از جرایم فضای مجازی مطلع شوند.
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط