رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-03-11 10:38
تنظیم اندازه قلم

پ

1:43
کد خبر: 148466

اخاذی یک میلیارد ریالی با تهدید به انتشار تصاویر خصوصی

اخاذی

رییس پلیس فتا فارس خبر داد: با تلاش کارشناسان پلیس فتا، مردی جوان که با وعده ازدواج و دریافت تصاویر‌های خصوص خانم‌ها اقدام به اخاذی از آنها می‌کرد، در شیراز دستگیر شد.

سرهنگ حشمت سلیمانی رییس پلیس فتا فارس در گفتگو با پایگاه اطلاع‌رسانى پلیس فتا و تشریح جزئیات این خبر گفت: در پی شکایت خانمی 20 ساله مبنی بر اخاذی از وی در فضای مجازی توسط فردی ناشناس و تهدید به انتشار تصاویر و هتک حیثیت در شبکه‌های اجتماعی، موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس فتا استان قرار گرفت.

وی افزود: در بررسی اظهارات شاکی پرونده مشخص شد فردی ناشناس از طریق شبکه اجتماعی اینستاگرام با وی آشنا شده و این فرد شیاد با چرب زبانی و وعده های دروغین همچون ازدواج و یا استخدام در شرکت‌های معتبر او را فریب داده و به تعدادی از تصاویر خصوصی‌اش دست یافته است.

این مقام مسئول بیان داشت: شاکیه در ادامه اظهاراتش گفت پس از مدتی این مرد جوان مزاحمت‌هایش را آغاز و با تهدید به انتشار تصاویر خصوصی‌اش شروع به اخاذی کرده و از دختر جوان می‌خواهد برای انتشار ندادن تصاویر مبلغ یک میلیارد ریال به حسابش واریز کند.

این مقام انتظامی تصریح کرد: با توجه به حساسیت موضوع، کارشناسان این پلیس پرونده را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار داده و با انجام اقدامات فنی و تخصصی متهم را کمتر از 48 ساعت شناسایی و با هماهنگی مقام قضائی دستگیر کردند .

سرهنگ سلیمانی بیان داشت: از مخفیگاه متهم تعدادي اسناد و مدارک از قبيل رسيد و برگ‌هاي سفيد امضا از افراد دیگر و همچنين فيلم‌ها و تصاوير و پيامک‌هاي مشابه با موضوع پرونده کشف و جمع آوري گرديده شد که نشان می داد متهم از چندین نفر دیگر نیز به همین روش اخاذی کرده است که پرونده جهت شناسایی سایر قربانیان دیگر درحال بررسی می‌باشد.

رییس پلیس فتا فارس از کاربران شبکه‌های اجتماعی خواست از ارسال تصاویر خصوص خود به افراد ناشناس جدداً خودداری نمایند و در صورت بروز مزاحمت در فضای مجازی سریعاً موضوع را با خانواده خود مطرح و به پلیس گزارش کنند.

وی خاطر نشان کرد: هموطنان عزیز در صورت نیاز به مشاوره یا ارائه گزارش موارد مشکوک می‌توانند با مراجعه به سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir با کارشناسان این پلیس در ارتباط باشند.
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط