رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-03-12 10:52
تنظیم اندازه قلم

پ

1:03
کد خبر: 148482

باند کلاهبرداری اینترنتی در شهرستان سردشت متلاشی شد

باند کلاهبرداری در دام پلیس فتا گرفتار شد

رئیس پلیس فتا شهرستان سردشت از شناسایی و دستگیری باندی خبر داد که با استفاده از فروش کفش اقدام به کلاهبرداری از شهروندان می‌نمودند.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سروان شهرام افشاریان رئیس پلیس فتا شهرستان سردشت از توابع استان آذرباییجان غربی در این خصوص گفت: در پی مراجعه چندین نفر به پلیس فتا شهرستان سردشت استان آذربایجان غربی مبنی بر اینکه از یک کانال تلگرامی اقدام به خرید کفش نموده‌اند ولی کالای خریداری شده تحویل آن‌ها داده نشده است، موضوع با جدیت در دستور کار کارشناسان قرار گرفت.

وی ادامه داد: با اقدامات فنی و پلیسی ضمن شناسایی و دستگیری 4 نفر در این خصوص، مشخص شد که این افراد با ایجاد یک کانال جعلی در جهت فریب شهروندان تصاویری از کفش‌های مارک‌دار را تهیه کرده و در کانال موصوف بارگزاری می‌ کردند.

این مقام مسئول افزود: افراد ناآگاه در جهت خرید و ثبت سفارش مبالغی را به حساب آن‌ها انتقال داده غافل از اینکه این اقدام کلاهبرداری بوده و هیچ کالایی وجود خارجی ندارد.

سروان افشاریان گفت: در روند رسیدگی به پرونده مشخص گردید که متهمین با این ترفند از 610 نفر مبلغی در حدود یک میلیارد و نهصد میلیون ریال کلاهبرداری کرده‌اند.

رئیس پلیس فتا شهرستان سردشت به شهروندان گفت: در خریدهای اینترنتی قبل از رویت کالا هیچگونه مبلغی به حساب فروشندگان واریز نکرده و جهت انجام خریدهای اینترنتی به هیچ عنوان از شبکه‌های اجتماعی و لینک‌های ارائه شده در آن‌ها استفاده نکنید.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط