رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-03-12 11:00
تنظیم اندازه قلم

پ

1:03
کد خبر: 148485

کلاهبرداری از طریق دانلود نرم افزار، کلیپ و نماهنگ مذهبی

کلاهبرداری از طریق دانلود نرم افزار، کلیپ و نماهنگ مذهبی

رئیس پلیس فتا زنجان در خصوص کلاهبرداری از طریق دانلود نرم افزار، فیلم وآهنگ مذهبی خبر داد .

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا : سرهنگ آدینه لو رئیس پلیس فتا زنجان در تشریح این خبر گفت: با توجه به نزدیکی سالگرد رحلت حضرت امام خمینی (ره)  و استفاده کاربران از شبکه‌های اجتماعی، مجرمین ممکن است اقدام به قراردادن نماهنگ، کلیپ و نرم‌افزاهای مذهبی مرتبط با این مراسم در سطح گروه‌ها و کانال‌های شبکه‌های اجتماعی نمایند.

وی با بیان اینکه این نرم‌افزارها ممکن است با نیت و هدف خاصی طراحی شده باشند افزود: برخی از نماهنگ‌ها و برنامه‌های ارائه شده حاوی بد افزار و یا لینک‌های پرداخت بانکی هستند که مجرمین عملاً با هدایت افراد به درگاه‌های جعلی بانکی، اطلاعات کارت‌های بانکی را سرقت و نسبت به برداشت از حساب‌های بانکی اقدام می کنند.

سرهنگ آدینه لو در ادامه گفت: ممکن است مجرمین با آلوده نمودن سیستم‌های رایانه‌ای قربانیان با ترفندهای مختلف به سیستم های آنها نفوذ پیدا کرده و با دسترسی غیرمجاز به اطلاعات شخصی، اقدام به اعمال مجرمانه نمایند.

این مقام انتظامی در ادامه به شهروندان توصیه کرد: نماهنگ، کلیپ و نرم‌افزارها را از سایت‌ و مارکت‌های معتبر خریداری و دانلود نمایند و به تبلیغات فریبنده که در گروه‌ها، کانال‌ها و صفحات شبکه‌های اجتماعی منتشرمی‌شود اعتماد نکنند و در صورت مشاهده موارد مشکوک مراتب را  از طریق 110 یا سایت پلیس فتا به آدرس https:‎//www.cyberpolice.ir گزارش کنند.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط