رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-03-17 09:07
تنظیم اندازه قلم

پ

0:53
کد خبر: 148495

شناسایی فیشینگ کار حرفه ای در رشت

فیشینگ کار 24 ساله در رشت دستگیر شد

رئیس پلیس فتا استان گیلان از دستگیری فردی که با ایجاد درگاه جعلی برای کاربران در سایت های دیوار و شیپور لینک  های آلوده حاوی درگاه فیشینگ ارسال و از آنان کلاهبرداری می کرد خبر داد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ ایرج پورمستمند، رئیس پلیس فتا استان گیلان در تشریح خبر اظهار داشت: طی بررسی های انجام شده توسط  کارشناسان پلیس فتا، مشخص شد فردی  با ارسال پیامک حاوی لینک آلوده درگاه جعلی برای اعضاء سایت ‌دیوار و شیپور، مخاطب خود را اغفال می کرد و به بهانه پرداخت مبالغی اندک  با ترفند جلوگیری از حذف اکانت و مسدودی آگهی افراد، اطلاعات حساب بانکی آنان را سرقت کرده بود.

رئیس پلیس فتا استان گیلان ادامه داد: با تلاش شبانه روزی کارآگاهان سایبری، کلاهبردار جوان شناسایی شد و با هماهنگی مراجع قضایی طی یک عملیات غافلگیر کننده در شهرستان رشت دستگیر شد.

وی گفت: متهم در ابتدا منکر عمل مجرمانه خود شد، اما در مواجهه با مستندات به جرم خود اعتراف کرد و جهت سير مراحل قانونی به دادسراي عمومی و انقلاب شهرستان رشت معرفی شد.

سرهنگ"پورمستمند" از عموم شهروندان خواست تا هشدار‌های پلیس فتا را جدی گرفته و در صورت برخورد با موارد مشکوک، موضوع را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش فوریت‌های سایبری پلیس فتا به همکاران ما گزارش دهند.
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط