رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-03-13 09:21
تنظیم اندازه قلم

پ

1:18
کد خبر: 148508

دستگیری عامل انتشار تصاویر خصوصی دختر نوجوان

 انتشار تصاویر خصوصی

رئيس پليس فضای توليد و تبادل اطلاعات استان اصفهان از شناسايى و دستگيرى عامل انتشار تصاوير خصوصى دختر نوجوان در فضاى مجازی خبر داد.

پايگاه اطلاع رساني پليس فتا: سرهنگ مرتضوی، رئیس پلیس فتا استان اصفهان در تشریح این خبر گفت: در پى مراجعه يكی از شهروندان به همراه دختر نوجوان خود به پليس فتا و ابراز نگرانى وی مبنى بر انتشار تصاوير خصوصى و محرمانه دخترش، رسيدگى به اين موضوع در دستور كار پليس قرار گرفت.

وی افزود: كارشناسان پليس فتا پس از تشكيل پرونده و انجام تحقيقات اوليه دريافتند فردى ناشناس با انتشار تصاوير خصوصى و محرمانه از دختر شاكی و انتشار آن در شبكه‌هاى اجتماعى اینستاگرام قصد ايجاد مزاحمت و هتك حيثيت از وى را داشته است.

اين مقام مسئول عنوان داشت: كارشناسان پليس فتا با انجام تحقيقات فنى و اقدامات پليسى توانستند سرنخ‌هايى از عامل انتشار تصاوير يافته و پس  از شناسایی هويت متهم كه از دوستان فرزند شاكی بود، وی را با هماهنگى مقام قضايى به پليس فتا منتقل کردند.

سرهنگ مرتضوی به شهروندان هشدار داد: فضای مجازی را به عنوان محلی برای ابراز اختلافات و انتقام جويی انتخاب نكنند و مراتب را از طريق مراجع قانونی پيگيری نمايند، چرا كه انتشار هرگونه فايل، عكس و نوشته در اين فضا به سرعت فراگير شده و ممكن است عواقب جبران ناپذيري را برای افراد به همراه داشته باشد، همچنين کاربران باید فیلم‌ها و اطلاعات خصوصی خود را رمزگذاری کرده و به هیچ وجه عکس‌ها و فیلم‌های شخصی و خانوادگی خود را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک نگذارند.

این مقام انتظامی از شهروندان در خواست کرد: در صورت اطلاع از هرگونه فعاليت مجرمانه در فضای مجازی موضوع را از طريق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی با  کارشناسان ما در میان بگذارند.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط