رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-03-13 15:13
تنظیم اندازه قلم

پ

1:26
کد خبر: 148518

اخاذی از دختر جوان با انتشار تصاویر خصوصی

انتشار تصاویر

رئیس پلیس فتا استان گلستان ازشناسایی و دستگیری متهمی خبر داد که خانم جوان گرگانی را به انتشار تصاویر و فیلم های شخصی اش در  فضای مجازی تهدید کرده بود.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ "ابراهيم پرسا"، رئیس پلیس فتا استان گلستان در تشريح اين خبر اظهار داشت: در پي وصـول يک فقـره مـرجـوعه قضـايـي به اين پليـس، مبـنـي بر تهـديـد و اخـاذي از طريق شبکه اجتمـاعـي واتـس آپ، موضوع در دستورکار کارآگاهان سایبری  قرار گرفت.

وی افزود: با شروع تحقیقات ، شاکیه که خانمی جوان بود اظهار داشت که فردی ضمن  تهدید وی به انتشار  تصاویر و فیلم های خصوصی اش در  فضای مجازی، اقدام به اخاذی از وی نموده است.

سرهنگ پرسا گفت: با ادامه تحقیقات صورت گرفته توسط کارشناسان این پلیس، متهم که همسر سابق شاکیه بود مورد شناسایی قرار گرفت  و پس از هماهنگی با مرجع قضائی دستگیر و با دستور مقام قضایی روانه زندان شد.

این مقام انتظامی گفت: برخی از شهروندان در نگهداری از اطلاعات شخصی و خصوصی کوتاهی می کنند و زمینه تعدی به حریم خصوصی شان را مهیا می کنند که در این زمینه  لازم است به توصیه ها و هشدارهای پلیس توجه بیشتری داشته باشند.

این مقام مسئول ضمن هشدار به هنجارشکنان حوزه فضای مجازی خصوصا افرادی که با آبرو و حیثیت شهروندان بازی می کنند گفت: برابر مواد تصریح شده در قانون جرائم رایانه ای تهدید، اخاذی، مزاحمت های اینترنتی و انتشار تصاویر و فیلم های خصوصی دیگران جرم است و پلیس با کسانی که امنیت روحی و روانی شهروندان را به خطر می اندازند برابر قانون برخورد خواهد نمود.

رئيس پليس فتا استان  به شهروندان توصیه کرد: از ارسال و انتشار اطلاعات شخصی در فضای مجازی  خودداری کنند و به هویت ها در شبکه های اجتماعی براحتی اعتماد نکنند. هم چنین در صورت مشاهده هرگونه موارد مشكوك در فضاي مجازي  و یا نیاز به دریافت مشاوره مراتب را از طريق سایت پليس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir با ما در ميان بگذارند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط