رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

شهروندان مراقب دانلود کلیپ‌های آلوده به بدافزار باشند

1399-03-13 14:35
تنظیم اندازه قلم

پ

کد خبر: 148530

هشدار پلیس فتا خوزستان:

شهروندان مراقب دانلود کلیپ‌های آلوده به بدافزار باشند

شهروندان مراقب دانلود کلیپ‌های آلوده به بدافزار باشند

رئیس پلیس فتا خوزستان ضمن اشاره به افزایش فعالیت شهروندان در فضای مجازی هوشیاری کاربران را نسبت به تشخیص درگاه های پرداخت جعلی، لازم و ضروری دانست.

 

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ حسنوند، رئیس پلیس فتا استان خوزستان در خصوص این خبر اظهار داشت: توصیه مسئولان بهداشتی کشور مبنی بر حضور در منزل باعث شده که شهروندان علاوه بر انجام امورات روزانه خود در اینترنت، به دنبال موارد سرگرم کننده مانند دانلود انواع فیلم‌ها، سریال‌ها و کلیپ‌های مختلف باشند که باید در این زمینه موارد امنیتی را رعایت کنند، زیرا کلاهبرداران سایبری در کانال‌ها و گروه‌های مختلف شبکه‌های اجتماعی با این عناوین در حال کلاهبرداری هستند.

وی افزود: در اینگونه کلاهبرداری‌ها که با روش‌های مختلف صورت می‌گیرد، مجرمان فایل مورد نظر را که به صورت صوتی و یا تصویری است به بدافزار آلوده کرده و برای دانلود قرار می‌دهند. در روش دیگر همزمان با دانلود فایل اصلی، نرم افزار طراحی شده توسط کلاهبرداران نیز هم‌ زمان دانلود می‌شود که در این مورد در صورت به ‌روز بودن مرورگر، اخطار دانلود برنامه ناشناس به کاربر داده می‌شود.

سرهنگ حسنوند بیان داشت: در برخی موارد نیز ممکن است فایل آلوده به بدافزار نباشد ولی با هدایت کاربر به درگاه بانکی جعلی، اطلاعات حساب بانکی وی را سرقت کند. نکته‌ای که لازم است شهروندان به آن دقت کنند این است که فایل‌های خود اعم از صوتی، تصویری و نرم افزاری یا متنی خود را فقط از سایت‌های معتبر و  مجاز دریافت کرده و به هیچ عنوان از سایت‌های ناشناس فایلی را دانلود نکنند. 

این مقام مسئول گفت: در صورت پرداخت اینترنتی نیز کاربران مراقب باشند در دام درگاه‌های پرداخت جعلی گرفتار نشوند و نسبت به فیشینگ نبودن درگاه اطمینان حاصل کنند و توجه داشته باشند که آدرس درگاه‌های پرداختی معتبر به shaparak.ir  ختم می‌شود.

رئیس پلیس فتا استان خوزستان از هموطنان خواست: در صورت مواجهه با هرگونه مورد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس Cyberpolice.ir بخش گزارشات مردمی با ما در میان بگذارند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید