رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-03-18 11:25
تنظیم اندازه قلم

پ

1:31
کد خبر: 148564

 کلاهبرداری اینترنتی 37 میلیون ریالی در قالب فروش پوشاک

1

 رئیس پلیس فتا کرمان از شناسایی مجرم سایبری خبر داد که با فروش لباس از شهروندان کلاهبرداری می کرد.
 

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا‌: سرهنگ امین یادگارنژاد، رئیس پلیس فتا استان کرمان در تشریح این خبر گفت:در پی شکایت خانمي به اداره پليس و اعلام اينكه مدتی پيش در فضاي مجازي با شخصي كه اقدام به فروش پوشاك مي کرده است آشنا شده و مورد كلاهبرداري قرار گرفته است، رسیدگی به این موضوع  در دستور كار پليس قرار گرفت.

این مقام مسئول افزود: طبق اظهارات شاكيه، وی چندی پیش با مشاهده تبلیغی در زمینه فروش آنلاین پوشاک اقدام به سفارش پوشاک کرده است سپس جهت خريد لباس مورد نظر با صاحب آگهي تماس گرفته و مبلغ 37 ميليون ريال به حساب فروشنده واريز می کند ولی پس از واریز، هيچ كالايي را دريافت نکرده است.

سرهنگ یادگارنژاد بيان کرد: با انجام تحقیقات پلیسی و با بررسی‌های به عمل آمده توسط کارشناسان فتا، متهم مورد شناسايي قرار گرفت و با هماهنگی مراجع قضایی دستگیر شد؛ در نهایت متهم در بازجويي هاي به عمل آمده به بزه ارتكابي خود اعتراف کرد و پرونده به همراه متهم  جهت سير مراحل قانوني به دادسرا انتقال داده شد.

وی در خصوص خريدهاي اينترنتي به هموطنان توصیه کرد: از سايت ها و فروشگاه هاي مجاز اقدام به خريد کنند زيرا افراد سودجو با سوء استفاده از حسن اعتماد هم وطنان اقدام به تبليغ و فروش كالاهاي مختلف در فضاي مجازي مي کنند كه خسارت های مالی بسیاری  در پی دارد.

این مقام انتظامی گفت: با توجه به افزايش پرونده هاي متشكله در اين زمينه و با تحقيقات گسترده پليس فتا تاكنون عاملان همه پروندههاي متشكله در اين زمينه دستگير شده اند ، لذا خواهان آن هستیم كه هموطنان توصيه هاي پليسي را جدي گرفته تا در دام چنين افرادي قرار نگيرند.

رئیس پلیس فتا استان کرمان با اشاره به افزایش کلاهبرداری های اینترنتی از شهروندان خواست: در صورت مواجهه با هرگونه موارد مجرمانه در فضاي مجازي آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir  بخش مرکز فوریت های سایبری، قسمت ثبت گزارشات مردمی با ما در میان بگذارند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط