رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-03-18 12:02
تنظیم اندازه قلم

پ

1:22
کد خبر: 148573

برگزاری کارگاه آموزشی سایبری در دانشگاه آزاد خمینی شهر

 کارگاه آموزشی آنلاین

کارگاه آموزشی سایبری به صورت آنلاین برای دانشجویان دانشگاه آزاد واحد خمینی شهر با هدف آشنایی دانشجویان با آسیب‌ها و تهدیدات فضای مجازی برگزار شد .

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا: سروان مسعود سلطانیان، کارشناس ارشد پلیس فتا استان اصفهان در تشریح این خبر گفت: حفظ و نگهداری از اطلاعات خصوصی از مهم‌ترین عوامل داشتن امنیت در فضای مجازی‌ است. سهل انگاری‌، بی‌توجهی به حفاظت از حریم خصوصی می‌تواند مجرمان را در رسیدن به اهداف شوم خود کمک کند.

وی افزود: بیشتر افرادی که در فضای مجازی مورد سوء استفاده و کلاهبرداری قرار می‌گیرند کاربرانی هستند که به نحوی آشنایی با مخاطرات و چالش های فضای مجازی ندارند و در استفاده از فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی حریم خصوصی و ملاحظات امنیتی این فضا را لحاظ نمی‌کنند.

این مقام انتظامی گفت: رشد روزافزون فناوری‌های نوین و تجهیزات هوشمند، هر قشری را خواسته یا ناخواسته به فضای مجازی سوق داده است، بنابراین اگر کاربران سطح آگاهی و اطلاعات خود را در این حوزه‌ها افزایش دهند مانع از سوء‌استفاده افراد سودجو می‌شوند.هم چنین بیشتر افرادی که در فضای مجازی مورد سوء استفاده و کلاهبرداری قرار می‌گیرند کاربرانی هستند که به نحوی آشنایی با مخاطرات و چالش های فضای مجازی ندارند و در استفاده از فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی حریم خصوصی و ملاحظات امنیتی این فضا را لحاظ نمی‌کنند.

سروان سلطانیان تصریح کرد: حفظ نام کاربری و رمز عبور اینترنتی و رمز کارت‌های بانکی از مواردی است که برای جلوگیری از افشای اینگونه اطلاعات می بایست نهایت دقت را داشته باشیم و برای پیشگیری از هرگونه سوء استفاده احتمالی، از ارائه این اطلاعات به سایر افراد خودداری کنیم.

کارشناس ارشد پلیس فتا استان اصفهان سایت پلیس فتا را پل ارتباطی با شهروندان خواند و از شهروندان خواست: در صورت مشاهده موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرسwww.cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت‌های سایبری گزارش کنند.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط